Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet a DOS-t "bekapcsoln...

Hogy lehet a DOS-t "bekapcsolni" win7-en?

Figyelt kérdés
Kellene egy dos-os programot használnunk, illetve hát a win7-re át kéne állni, április 8. már igencsak elmúlt. :) A program készítője "ismeretlen", az ügyfélszolgálaton pedig nem tudnak segíteni, ők azt mondják, nekik win7 van a gépen (ha igaz persze - középkorú nők - ) és win7-en elméletileg megy ez a dos-os szoftver. Ügyfélszolgálatnál azt mondták "be kell kapcsolni" win7-en a dos-t, de nem tudják hogyan kell csinálni, így hallották. :SS Hát ez fura. Tud nekem ebben segíteni valaki? Nagyon köszönöm. SOS

2014. jún. 6. 07:59
 1/7 Tengor ***** válasza:
100%
Parancssor? DoxBox? Virtuális gép?
2014. jún. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2 GB memória van a gépekben és nem lesznek fejlesztések, eléggé határozottan visszautasították a fejlesztési kérelmünket, ezért sztem a virtualizálás nem nagyon fog menni. Parancssor alatt mit értesz?


Húú kipróbáltam a DosBox-ot, elég hamar rátaláltam, még win8.1x64-en is megy, bár a programmal, amit használni kéne még nem néztem, majd mondom mi van. Kitallózom a bat indítófájlt, vagy hogy kell használni?


Nagyon köszönöm a segítséget.

2014. jún. 6. 08:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, április 8 már elmúlt, de kötve hinném, hogy egy dátumváltástól az eddig stabilan működő program kimúlt. (Tudom, mire akartál célozni, csak az élet néha átírja az elveket.)

Win7-en ne is nagyon reméld, hogy rendesen el fog futni. Ugyan képes futtatni bizonyos DOS-alapú alkalmazásokat, de elég keveset. Ha teljes képernyős módban fut csak, akkor eleve el lehet felejteni. De a tapasztalat az, hogy ha el is indul, nem biztos, hogy rendesen fog működni, illetve az ékezetes karakterekkel problémái lehetnek.


Nincs olyan, hogy "a DOS-t bekapcsolni", esetleg talán a kompatibilitási módra gondolt (jobb klikk, tulajdonságok, kompatibilitás). (Személyes tapasztalat, hogy sok helyen az ügyfélszolgálat tényleges technikai kérdéseknél teljesen tudatlan. Sajnos.)


Vagy emulátorban futtatod: DOSbox (na, ez sem a magas szintű kompatibilitásáról és a stabilitásáról híres), vagy VirtualBox-ban felraksz egy DOS-t, bár ott meg a fájlrendszer elérése fog gondot okozni.

2014. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"2 GB memória van a gépekben és nem lesznek fejlesztések, eléggé határozottan visszautasították a fejlesztési kérelmünket, ezért sztem a virtualizálás nem nagyon fog menni."

"2 giga RAM azért már több, mint elégséges ahhoz, hogy egy 32 mega RAM igényű oprendszert emuláljon. :)

2014. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Simon Belmont köszönöm
2014. jún. 6. 09:23
 6/7 Tengor ***** válasza:
Beteg a rendszergazda v. miért te csinálod ezeket?
2014. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

milyen 32 mega?

a dos mem igénye kimerül 64 később 96 Kbyte ban!


32 mega? akkora hdd-k is voltak akkoriban!


32 mega RAM igényű oprendszert emuláljon

2014. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!