Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Alacsony gépigényre netezéshez...

Alacsony gépigényre netezéshez ajánlott Linux XP helyett?

Figyelt kérdés

Üdv! A gondom az lenne, hogy van egy régi Dell fekvő PC-m 2,4GHz-es Celeron procival és 1 GB memóriával és egy családtagom netezésre szeretné használni. A gond csak az, hogy a youtube már 360p-ben is hol szaggat, hol nem (az indavideo pl nézhetetlenül akadozik). Hiába próbáltam codec pack-eket, lejátszókat, ugyanaz. VGA bővítési lehetőség nincs, mivel fekvő gép, ill a processzor újrapasztázása már megvolt. Alacsony gépigényű Linux-al működne jól a dolog és ha igen, melyikkel?

Csak netezésre, videónézegetésre kell a gép, semmi másra. Köszönöm a segítséget!



2014. jún. 6. 09:32
 1/4 Tengor ***** válasza:
100%

Simán. Linux mintet felteszel XFCE-vel v. egy XUbuntut és teljesen jó lesz.

A youtube mondjuk továbbra is problémás lehet, viszont a VLC lejátsza a youtube videókat, relatíve jó tempóban.

2014. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Videókártya? Mert ha kicsi a VRAM, akkor bármilyen memória/freki kombónál szaggatni fog.
2014. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tengor ***** válasza:
Jah egyébként a kérdés értelmetlen. A szoftvereknek és neked van gépigényed. És neked lehet géped.
2014. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Én mondjuk azt sem értem, hogy a ház alakjának mi köze van a hardvercseréhez.
2014. jún. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!