Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MKVtoolnix használata?

MKVtoolnix használata?

Figyelt kérdés
egy mkv filmet szeretnék kettévágni de sajnos nem értek a programhoz....
2014. jún. 26. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Az Input mezőbe belehúzod a filmet, majd a Global fülön a Splitting-nél a Split mode-t beállítáod attól függően hogy idő, méret stb. alapján szeretnéd kettévágni. Pl. 2 GB-os film, 2048 GB. Ekkor kiválasztod a split after size lehetőséget, majd alá 1024-et írsz. Alul kiválasztod hová és milyen néven mentse, majd Start muxing. Pár másodperc és a 2 GB-os filmedből lett kettő 1 GB-os.
2014. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"2048 GB" a végén az MB akar lenni, csak elírtam.
2014. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!sikerült ketté vágni,csak lehet felesleges volt...tv-n lejátszva a filmet szaggat...valami ötlet hogy miért??? full hd led tv ,a film hd minőség(1080p)
2014. jún. 26. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:

1080i vagy 1080p (váltottsoros vagy progresszív)? Ha a gépen nem szaggat a szétvágott videó, akkor a tv-nek kicsit erős a kódolás, lehet pont úgy nyúlt bele a program, előfordul, hogy nem tökéletes a végeredmény.

XMedia Recode-val is meg lehet csinálni a szétvágást.

2014. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a gépem szinte le sem játsza elinditja de összefolyik a kép és szaggat!! a tv-v szép a kép csak szaggat! 1080p!esetleg számít az h micro sd kártyárol játszom át????
2014. jún. 26. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, az amire gondoltam, rosszul nyúlt bele a program, ezért lett használhatatlan.

A másik programba amit írtam, húzd be felülre a videót, alul válaszd a matroska video-t (vagy esetleg mp4-et), további füleken videó és hang másolás, így nem kódolja át. Ezután a vágás fülön ídő szerint tudod kettévágni a filmet. Végül hozzáadás és kódolás.

2014. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ja azt nem írtam hogy már vágás előtt ezt csinálta gépen!!!!!!!!!!!
2014. jún. 26. 20:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a többi hasonló fájl lejátszása jó a gépen, akkor maga a film hibás. A kártya okozhat hasonló gondot, de csak ha Class 6-nál kisebb.
2014. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!