Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 x86 & x64 mi a...

Windows 7 x86 & x64 mi a kettő között a különbség?

Figyelt kérdés

Windows XP-ről szeretnék már most Win7-re átállni de nem tudom melyik verzió kell nekem kérlek segítsetek.

Annyit tudok hogy ez a Procival (CPU)-val kapcsolatos, nekem AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400+ -os procim van amibe benne van az a bizonyos 64-es szám, akkor lehet, hogy nekem az x64-es8(64 bites) verzió kell?


Előre is Köszönöm a válaszokat.


2010. jan. 14. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

x86= 32bites rendszer

x64= 64bites rendszer


A procid támogatja a 64-bites rendszert IS, a 32-es mellett.

Azonban feltételezem, hogy a gépben fellelhető összes RAM memória (beleértve a videókártya ramját is) nem lépi át a 32bites rendszerek 4gb-os határát. S ameddig ez így marad én mindenképpen azt javasolnám, hogy maradj a 32bites rendszer mellett. Tök felesleges váltani 64-bitre amíg nincs több mint 4 giga ramod. Nem lesz tőle gyorsabb a rendszer, sőt nagyobb eséllyel fogsz belefutni egyes speckó eszközöknél driver galibába, mivel 64bites driver még kevésbé elterjedt mint a 32bites rendszerhez íródott társa.

2010. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4GB Ramom most is van, de a Videokártya az csak 512MB-de tervezem lecserélni mielőtt felrakom az új oprendszert mert nem úgy futnak vele a játékok ahogy én azt szeretném :P


Minden esetre köszönöm a válaszod!

2010. jan. 14. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha 4giga ramod van plusz egy 512-es videókarid, akkor egy 32bites oprendszer nem fogja tudni kihasználni az egészet. Pontosabban 3,5giga ramot fog látni, és használni a 4 helyett. Szóval ez-esetben érdemes a 64bites rendszert választanod. :)
2010. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt véletlenül nem tudjátok hogy nekem miért írja ki a program filesnál hogy x86, amikor a vezérlőpult-rendszernél 64bites op rendszer van?
2011. máj. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Az OP rendszer külön rendezi a 32bites, és a 64bites programokat. Ezért van egy x86-os programfiles (ez a 32bites programok gyűjtőhelye), és van egy sima program files, itt meg a 64bites progik sorakoznak.


Viszont feltehetted volna új kérdésként, mert egy már régi, meglévő, és megválaszolt kérdésbe saját kérdést írni nem a leg-elegánsabb megoldás. :)

2011. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
47%

Annyi a külömbség hogy az x86 kevesebbet tud és foglal,

az x64 többet tud és többet foglal... Én x86-ot használok,

és minden jó.. :D

2013. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!