Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tudom letölteni ingyene...

Paramorefan kérdése:

Honnan tudom letölteni ingyenesen, vírus nélkül a magyar gimpet windows 7-re?

Figyelt kérdés

2014. szept. 12. 16:22
1 2
 11/17 tabaki ***** válasza:
Hm? Siker?
2014. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nincs. :/ Segítőkész ismerősre várok. :D
2014. szept. 13. 16:08
 13/17 anonim ***** válasza:

[link]

...innen csak sikerül. Kipróbáltam letölti, telepíthető is.

2014. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 tabaki ***** válasza:
Igen, a Szoftverbázis is megbízható hely, ha nem ragaszkodol a legfrissebb változathoz, de nyilván nem ez a baj, mivel a Gimp saját oldaláról szintén problémamentesen letölthető és telepíthető. Legalább megpróbálhatnád sejtetni, hogy mi a baj. Tehát mi történt, miután letöltötted és elindítottad a gimp-2.8.14-setup-1.exe fájlt?
2014. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem tudtam elindítani, mert megnyitni sem tudtam :/
2014. szept. 13. 23:54
 16/17 tabaki ***** válasza:
Ööö... Mit jelent ez a mondat?
2014. szept. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 tabaki ***** válasza:

Bocs, éjjel kettőkor nem igazán volt energiám részletezni a választ...

A Gimp nagyon jó program, örülök, hogy telepíteni szeretnéd, de az eddigiek alapján nemigen lehet kitalálni, mit művelsz. Mit akarsz még megnyitni egy exe-fájlon futtatás előtt? Elmondom egy feltételezésemet, de ugye, ez megint csak a levegőben lóg, mert kínosan ügyelsz arra, hogy ezt ne is tudjuk meg, hogyan töltötted le a programot.

Amikor megnyomod a Download gombot, a GIMP for Windows részben többek közt a következő jelenik meg (a linkeket szögletes zárójellel jelöltem):


[Download GIMP 2.8.14]

If the torrent download doesn't work, you can also follow [this link].


Az első, nagyobb link egy "gimp-2.8.14-setup-1.exe.torrent" nevű torrentfájlra mutat (8.9 Kb méretű). Ha nem torrentezel, akkor értelemszerűen a másik linkre kell kattintanod, amely közvetlenül a "gimp-2.8.14-setup-1.exe" nevű, körülbelül 90 Mb méretű fájlra mutat. Arra gyanakszom, hogy te a torrentfájlt töltötted le, és a géped mappabeállításaiban be van kapcsolva az "Ismert fájltípusok elrejtése" opció, ezért nem látod a fájl valódi kiterjesztését, csak a "gimp-2.8.14-setup-1.exe" nevet -- ami a benne lévő ".exe" miatt megtévesztően hasonlít egy futtatható fájlra. Ha csakugyan ez a helyzet, a teendők:

1. Töltsd le a programot a másik linkről ([this link] felirat), ekkor a letöltött fájl neveként vélhetőleg a puszta "gimp-2.8.14-setup-1" látszik majd, ".exe" nélkül. Ezt indítsd el a telepítéshez.

2. A Vezérlőpult > Mappa beállításai pontjában (nem tudom pontosabban, hogy Windows 7-en hol találod meg, keresgélj) sürgősen szedd ki a pipát ki az Ismert fájltípusok elrejtése rubrikából, hogy a továbbiakban ne csinálhasson belőled majmot a Windows. Az ember igenis hadd tudja már, hogy mi van a gépén.

2014. szept. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!