Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az LibreOffice-al lehet...

Az LibreOffice-al lehet helyettesíteni a Microsoft Office-t?

Figyelt kérdés

A tanár egy csomó ECDL-es táblázatkezeléses feladatot adott fel. Itthon meg kell csinálni. Nekem nincs Office a gépemen, nincs is meg eredetiben ( A Windows 8.1 az eredeti ).

Odaadtam a laptopomat egy rendszergazda ismerősömnek hogy tegye rá az Office-t.

Rá is rakta a 2013-as verziót. Ma hozta vissza.

Ahogy bekapcsoltam a gépet már feltűnt hogy lassabb. Kb 20 perc volt mire elindult a Windows. Eddig ez 2 perc volt.

Ahogy minden betöltődött, az Eset Smart Security ( Ez is eredeti. 50% diákkedvezménnyel vettem ) azonnal elkezdett mindenféle HackKMS.A , meg Trojan.ADH vírust jelezni. Sorba rakta karanténba. A gép is nagyon lassú volt. Nagy nehezen letöröltem az Offcie 2013-t, futtattam egy teljese ellenőrzést az ESET-el. 1-2 vírust még letörölt és máris helyreállt a gépem.

Neten találtam ezt a LibreOffice programot ami ingyenesen használható. Ez mennyire helyettesíti az Office-t? Amit a suliban tanulunk, azt itthon meg tudom ebben nézni? Vagy ezt is külön meg kell tanulni?



2014. szept. 20. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy amit tanultok, azt az anyagot bőven lefedi a LibreOffice. Egyedül a VBA makrók nem futnak.
2014. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

TL;DR


> Ez mennyire helyettesíti az Office-t?


Arra találták ki, hogy az MS Office ingyenes alternatívája legyen. Próbáld ki, hogy minden funkció benne van-e, ami neked kell.

2014. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elvileg helyettesítheti, kevés különbség van.

Arra ügyelj, hogy .docx formában mentsd el amit készítesz különben a suliban nem fogod tudni megnyitni a MS Office-vel.

2014. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor letöltöm a LibreOffice-t.

Amúgy a suliba sem eredeti az MS Office 2013. Ott is kiírja hogy 30 nap van még az aktiválásig, csak ott minden újraindításkor visszaáll a gép egy adott állapotba ( a C: meghajtóra mentett adatok is eltűnnek ) és így a végtelenségig 30 nap van hátra az aktiválásig.

2014. szept. 20. 15:55
 5/11 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem igazán helyettesíti, meg lehet ugyan vele csinálni szinte mindent. De nem jó az, ha nem ahhoz szoksz hozzá, amit órán vagy esetlegesen majd vizsgán is használni fogtok.


Az Office 2013 -nak már nagy a gépigénye, nem mindegy milyen gépre rakják rá. És a törése is körülményes.

Én az Office 2007 -et ajánlom helyette. A mennyiségi licences változatot ott még nem kell aktiválni, elég csak a telepítő kód. Ebből következik, hogy nem kell mindenféle kétes eredetű tört KMS szervereket telepíteni, amik csak biztonsági kockázatot jelentenek.


A másik opció pedig a vásárlás:

[link]

2014. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, de pont erre nem biztos, hogy ajánlanám. Modern office-ok (2007-től kezdve) ribbon-os kezelőfelületet használnak, LibreOffice pedig még a régebbit. Emiatt a gyakorlásnak nem biztos, hogy van abból a szempontból értelme, hogy máshol lesznek a dolgok a kettőben.

A másik dolog, hogy doc/docx kompatibilitása messze elmarad a tökéletestől, általános feladatok esetén is (ECDL pedig pont a cifra formázásokra szokott rámenni)

2014. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

42 000 Ft-ot nem akarok, és nem is tudok kiadni érte.

Akkor megpróbálom leszedni a Office 2007-et. Hátha az jó lesz.

2014. szept. 20. 16:25
 8/11 P.O.C. ***** válasza:
100%
Mondom, mennyiségi licences legyen és MSDN! A legtöbb magyar torrent oldalon fent van, ha nem ilyen, hanem valami crack -es sz*r inkább le se szedd!
2014. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem soha többet nem adom oda senkinek a gépemet hogy tegyen rá valami programot.

Ugye letöröltem az Office 2013-at amit az egyik ismerősöm ( aki igazából csak a testvérem ismerőse. Sokat nem találkoztam vele ) tett fel. Most észrevettem hogy valami KMSpico is van rajta ami eddig tuti hogy nem volt. Letöröltem. Kérte hogy indítsam újra a gépet. Újraindítottam és most azt írja hogy "A Windows ezen példánya nem eredeti". Pedig eredeti amit számlával, és az eredeti kódot tartalmazó matricával is igazolni tudok. Ilyenkor mi van? Ha bemegyek a "Számítógép információba" ott nem ajánlja fel hogy beírjam az eredeti kulcsomat. Csupán kiírja hogy nem eredeti és a kulcs is érvénytelen.

2014. szept. 20. 17:10
 10/11 P.O.C. ***** válasza:

Próbáld meg ezzel újraérvényesíteni:

[link]


Internet Exploreren keresztül csináld.

2014. szept. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!