Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Premiere Pro CS6 VS...

Adobe Premiere Pro CS6 VS Sony Vegas Pro 13? Indokot is! Melyik mire alkalmasabb inkább?

Figyelt kérdés

2014. dec. 28. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Így a 13-as vs Premier CC-re a különbség kb. annyira korlátozódik, hogy a Premiere-nek a jóféle Adobe effektek és egyéb pluginek bejátszanak, illetve a binje kicsit kevésbé fapados, így egész estés film vágására alkalmasabb, átláthatóbb, különös tekintettel arra, hogy egy sequence elemei beilleszthetők egy másikba. Vegasban ez úgy megy, hogy el kell belőle indítani egy másikat, és onnan kell copy-paste-elni, és ha valamit unortodox módon oldottál meg, lehet, hogy elrontódik. Ugyanakkor Vegasban zseniális a multicamera edit, szemben a Premiere-rel, ahol szopódni kell vele. Az, hogy kinek melyik fagy többet, szerencse kérdése, nekünk a cégnél a Vegas nyert (nem, igazából a Final Cut Pro legújabb változata nyert, de ahhoz kellett egy 900 000 ft-os MAC), az több formátumot kezelt gond nélkül, mint a Premiere. És amúgy én sokkal gyorsabban tudok Vegasban dolgozni, pedig én megvágtam pár A38 koncertvideót meg kisfilmet, meg promót, meg haragosiste****t, de ez nem mérvadó, mert lehet, hogy neked a ctrl+k jobban bejön, mint az s. Tessék kipróbálni mindkettőt, van mindkettőből teljes értékű demó, aztán eldönteni magadnak. Ja, és hogy melyik mire alkalmasabb inkább? A Premiere Pro vágásra, a Vegas pedig videóvágásra és teljes értékű multitrack hangfelvételre, elvégre abból alakult ki. Ha kell komolyabb interaktív effekt, akkor After Effects, ha nem kell ez a komolyság, akkor jó lesz bármilyen videóvágó progi is.
2014. dec. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha kevesebb időt szánnál a videóra akkor vegas, viszont ha precízebben dolgoznál, és több időt szánnál rá akkor premier. Igazából a premier az több ramot eszik, viszont kevésbé terheli le a processzort. Én személy szerint premier párti vagyok. Abban kezdtem, és már mindent tudok benne. Sokan azt mondják, hogy a premiere kezdésnek sok, de én nem éreztem így. Egyébként a premiere olcsóbb, és többet is tud mint a vegas, úgyhogy én a premiert ajánlom! :)
2020. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!