Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan töröljem a rossz...

Hogyan töröljem a rossz oprendszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


XP volt a gépemen, de elromlott az alaplap. Vettem újat (procit is), egy ismerősöm kicserélte. Persze így nem indult a régi rendszer és feltelepítette nekem a Win7-et. (nekem nincs hozzá telepítőm se, serialom se). Eddig nem is igazán használtam így ezt a gépet, de most szeretném. Tehát van rajta egy rossz XP és egy működő 7. Le tudom valahogy szedni az XP -t anélkül, hogy galibát okozzak?


Köszi!



2015. jan. 28. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne az egész vinyót lepucolni, és felrakatni a win7-et valaki olyannal, aki ért hozzá. (Aki előzőleg csinálta, az láthatóan nem, ha amazt otthagyta.)
2015. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálta nincs XP-d.Ha indításkor mégis felajánlja az XP-t akkor rosszul csinálta.Hívd vissza és töröltesd.
2015. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lajos54 ***** válasza:

No igen. Alaplap (és processzor) csere = egyteljesen új, másik gép. Persze, hogy nem működik a régi géphez feltelepített rendszerrel. Az operációs rendszer fajtájától (verziójától) függetlenül egy teljesen tiszta telepítés kellett volna.

De még most sem késő. Csak persze egy használható telepítő kell hozzá. Ha esetleg vannak a gépen olyan dolgok (képek, dokumentumok, videók stb.) azokat mentsd le addig valahová. Pendrive-ra, CD-re, DVD-re. Az újratelepítés után vissza tudod rakni őket. Ha voltak egyéb programok, azokat újra kell telepíteni.

2015. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 donfetibo ***** válasza:
Nem akarok okoskodni de ha meg akartad volna tartani a régi XP-t nem kellett volna semmi mást csinálni csak be tenni az XP-s install lemezt és mikor elindul a telepítő van ott egy olyan opció amiről sokan nem is tudnak, hogy javítás és az XP-nél még legalább müködött, ez az rejti, hogy csak a systemet csinálta volna újra és minden maradt volna régi ahogy volt, az illesztőktől kezdve minden.Na már most ha úgy tette fel a spanod a Win7-et, hogy hülye módon ráinstallálta az Xp-re, 2 éves koromban sem így intalláltam a windűt, akkor kell 1 Win7 telepítő lemez és az elindításnál a particiós menüben vagy hdd kezelésénél, formatálni az egész winyót vagy ha akarsz 2 partíciót itt meg teheted azt a winyó formálása után komplett újra telepíteni az egészet!
2015. jan. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a kérdésre akarok válaszolni, mi szerint:

"Hogyan töröljem a rossz oprendszert?"


Akkor így nekem összejött:

Kűlső rendszerrel és a win 7 beállításával. Lépései: Kűlső rendszerrel az xp összes hülyeségét törölni. Hozzáértés nélkűl bele se kezdj!!! Még törölheted a win7 boot loader -ét is. Aztán a Win 7 indítása, majd onnan a dual boot kikapcsolása. (Erre már nem emléxek, mert Én is a netről néztem a lépéseket...)


Én kűlső rendszernek az "ERD Commander" -t hsználatm. Ez egy a Win server 2003 -ra épülő LIVE OS. Futtatható benne sok olyan program, mint pl a TotalCommander és a többi hasonló viszonylag egyszerű windows -os program.


Életemben először csináltam ilye és segítség nélkűl megoldottam, hogy az XP összes hülyeségét eltávolítsam a win 7 alól (mellől). Bevált, amit csináltam, de lehet, hogy nem menne újra, ha nincs NET kapcsolat, mert sokat nézelődtem közben a neten, mivel akkor a win 7 számomra még teljesen ismeretlen rendszer volt. Viszont az XP -t ismertem, tudtam, mi tartozik hozzá, így tudtam (sejtettem) mit kell letörölni, de fogalmam sem volt, mi tartozhat a win7 -hez. Ezért nézelődtem sokat a NET -en.

2015. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na és nem szervizbe rakták bele az alaplap processzort amit vásároltad ? vagy net webáruházból vetted ? Én mindig számitástechnikai üzletbe csináltatok mindent a windows t is ot rakják fel. Elég érdekes megse beszéltétek milyen windows menjen fel a gépre na gratulálok egyszer engem is becsaptak de sajna számitógépszerviz és hivatalos új gépemre vistát kértem helyébe megkapta a win 7 et na nem megyek oda aba az üzletbe soha
2015. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!