Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a Sharder 2. 0?

Mi az a Sharder 2. 0?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem lenne egy olyan problémám Win 7-en, hogy nem megy a Farming Simulator 2009-es játék (traktoros) mert azt írja ki hogy:


"Error: Could not init 3D system.

Sharder Model 2.0 is requied.


Please install the latest video driver."


Nekem eddig a CoD4 és egyéb játékok kitűnően működtek, csak ez a farmosnál akadt ki.


2010. febr. 9. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Gondolom beírtad előtte a keresőbe. :/


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..

2010. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy egy 1 éves MSI Geforce n9500 GT-t ki kéne dobni a kukába...
2010. febr. 11. 14:28
 3/16 anonim ***** válasza:

"Hát az elég gáz .. :D fél éves gép, nem baj, van másik.. Egyébként köszi a válaszokat :)"


Vegyél újat, látod fél éves volt az a gép... Sajnos a technika gyorsan fejlődik akármennyire nem hiszed el, nekem a fél milliós gépem 1 év alatt már csak 40ezer HUF-ot ért, szóval ennyit erről. Most is mindössze 100e huf-ot költöttünk rá...

2010. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kiírást Pixel shadder 2.0-át hiányolja. Sokszor tudja ezt még a 2 éves videókártya is, csak jól jön neki egy bios-frissítés, és egy frissebb driver. Ez a játék nálam simán elfut, bár én Xp-s vagyok, laptop (ACER ASPIRE 5315), x3100 integrált monitorvezérlővel. elég alap gép, mem:2 Gb, winyó:120 Gb. munkához használom, de sok jó játék is lefut rajta. ( Pl a fenti linken elért Sims 3 is. )



Sajnos a win7 alapban nagyon sok erőforrást vesz el a felhasználótól még akkor is, amikor egy progit, játékot teljes képernyőn futtatod, ugyanis mindig lefoglal a monitorkártya memóriájából és órajeléből magának a gyors váltásokhoz.

2010. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Feltelepítettem egy Win 7-el kompatibilis nvidia drivert, és eltűnt a hiba. Látjátok nem is kellett hozzá csere -.-"
2010. febr. 12. 21:04
 6/16 anonim ***** válasza:

"bios-frissítés"


Tudod mit beszélsz?

1.Semmi köze hozzá.

2. Ha nem ért hozzá az ember akkor bizony a gépet kidobhatja...

2010. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

BIOS: lehet, hogy érdekesen fog hangzani, de a videókártyának is van "bios"-a. Pont azért, mert a gép bekapcsolásakor a videókártyát is -valaminek- el kell indítani, ugyanis nem tud egy alapszoftver nélkül képet generálni. Ebben van elmentve a videókártya beállításai ( alap-beállítások ), amelyeket a rendszer vezérlő szoftverei felülbírálhatnak ( az alaplap biosa is csak a rendszerindulásig aktív, teljes betöltődés után átveszi a windows, linux... az irányítást . Ezért lehet az alaplap biosát is frissíteni).


Remélem, hogy te is számítástechnikus vagy, bár van egy olyan érzésem, hogy már több gépet szereltem és javítottam ( nem csak cseréltem az alkatrészt ), mint amennyit te láttál.


( Egy számtech.-szervízben is dolgozó "szaki" )

2010. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz:


Egy kicsit félreérthető voltam, ugyanis nem minden videókártyát lehet frissíteni, nem mindegyik írható.

Google-ba írd be:


Geforce n9500 GT bios frissítés


Érdemes megnézni a legelső linket:


[link]

2010. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért nem indult mert nem volt megfelelő videókártya driver a gépemen, de már jó, működik.
2010. febr. 15. 15:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Bexarok "írható" videokártya, tiszta szakkifejezés...

Igen láttam már egy pár gépet, és nem csak alkatrészt cseréltem. Csak tudod az aki nem ért hozzá az bizony nem a videokártya biosra gondol, hanem az alaplapi biosra.

A kérdezőnek:

Okos tódi, netán nem alapból Vista/Win7 drivert kellett volna feltenni ha egyszer win7-ed van? istenem...

2010. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!