Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki akartam próbálni az ubuntut...

Ki akartam próbálni az ubuntut és sikerült megszereznem a 14. 04.1-et. Erre nem tudok fcet meg youtube-t használni, de az összes többi netes oldal meg megjelenik. Mit kell ilyenkor tenni? Valami app-ot le kellene tölteni? Honnan?

Figyelt kérdés
Nekem ez nagyon kínai, de csak netezésre kellene egyenlóre... kérem segítsetek.

2015. febr. 26. 01:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Melyik böngészőt használod?

Szerintem a flash plugin-t kell majd frissítened, vagy a pepperflashplugin-t telepíteni.

sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree


Vagy egy másik mód, hátha segít:

https://www.youtube.com/watch?v=f-82lb4cYig

2015. febr. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A google chrome elérhető linuxra is, az mellé nem kell semmi. Használd azt. Töltsd le, majd telepítsd a csomagkezelővel.
2015. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

gmail-be be tudsz lépni?

ha nem, ellenőrizd a rendszerórát, hogy a valós időt mutatja-e

2015. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Alapból fent volt a Firefox és sehol semmi. Próbáltam a Chromium-ot aztán még valami Midorit-is és ugyan úgy semmi. A face csak úgy megy, mint mobilon, mikor alkalmazás nélkül akarsz üzengetni, minden 5sec-ben frissítened kell, mert nem kapod meg tudod.

Leszedtem a "Pepper Flash Player - browser plugin"-nt és a

annyival lett jobb, hogy a flash játékok már elindulnak... Próbáltam valami "Ubuntu korlátozott extrák"-at de hiába.

Most látom, hogy van itt egy Amazon böngésző is, de meg se indul.

Gmail is megy és csetelni is bírok ott.


Azt nézem, hogy ez kb úgy leterheli a gépet mint egy win7-es vagy 8-as, de ez valahogy jobban tetszik.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. febr. 26. 16:30
 5/8 ejbenjaro ***** válasza:
Nincs letiltva a JavaScript a böngészőben? Vagy nem telepítettél valami kiegészítőt a firefoxra, ami problémát okoz?
2015. febr. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt tévesen rossz következtetéseket vonsz le a linuxról, leszögezném, ezek a hibák eddig csak nálad jelentkeztek. Nyilván valami beállítás lesz a probléma, de így látatlanban sajnos csak találgatni tudunk a hiba okáról. Nekem is úgy tűnik, mintha a javascript lenne blokkolva valami által, de ehhez az ubuntunak semmi köze.


Gyorsaságában pedig gyorsabban kellene lennie. Ha mégsem vagy megelégedve vele, (Unity felületet sokan szidják) akkor próbáld ki az ubuntu helyett a Linux Mint-et. Ez valóban gyorsabb mint a windows - személyes tapasztalat, magam is ezt használom - és nem csak az "üres rendszer" gyors mint a windows-nál hanem fél év múlva is pont azt a sebességet fogja hozni, mint telepítés után. (Egyébként vedd figyelembe, hogy a windows-ra ha felrakod az office-t a kiegészítő programokat és egyebeket akkor érezhetően sokkal lassabb mint bármelyik linux (ami egyébként "gyárilag" tartalmazza a szükséges programok többségét).

2015. febr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem találtam meg a problémát, de nem töröltem a HDD-ről. Szereztem egy 80-as ATA vinyót és arra tettem rá próbára.

Most meg hazaköltöztem és egyenlőre nincs net. Nembaj, mert van nekem egy telenor modemom. Beletettem a számom és net az luxus a windows-sal. Jólvan semmi baj, mert még itt az ubuntu a másik hardom. Bekapcsolom vele és mit ad isten ezzel a modemmel jólassan, de be tölt mindent... Eddig 2Mbit-es net volt és nem volt neki elég jó...(?) Nem tudom, hogy mi változott időközben. Most meg annyi a gondom, hogy nem bírok írni sms-t egyenlőre, de (!) legaább működik "minden".

Csak jelezni akartam, hogy mindenki szedje le és telepítse, mert ez sookal jobb mint az ablakok.

2015. júl. 11. 18:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a flash lenne probléma forrása , mert nekem speciel telepítve sincs (Linuxra csak elavult verzió érhető el belőle , azt meg én nem fogom feltenni, youtube videók nagy része meg html5-el működik) mégis műkszik minden rendesen. Ha mégis szükség van flashre akkor belépek a chrome-ba , az legalább a legújabb verzióját szállítja beépítve.

Ha nem is a javascript a ludas ,és nincs az addonok között se semmi , akkor még az elavult firefox verzió is okozhat ilyesmit. Bár elég régen használtam én már ubuntut , de telepítés után frissítéseket le kellett szedni , régi ff verzió nem hozott be egy youtube videót sem.

2015. júl. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!