Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Speciális képkezelőt keresek!...

Speciális képkezelőt keresek! Vmi ötlet?

Figyelt kérdés

Szüleim régi fotóit akarom digitalizálni és azokat szeretném vhogy kezelni olyan formában, hogy pl. egy keresőbe beírnám, hogy pl. "Péter" és azokat a képeket, amin az említett személy rajta van, azt kidobja. Nem tudom, hogy van-e ilyen, de más ötletet is elfogadnék!


Köszönöm!



2015. máj. 3. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A Picasa ban van arcfelismerő lehetőség. Kikeresed az említett személyt, elnevezed, és az összes őt ábrázoló képet kiadja.
2015. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták a Picasa és az Apple iPhoto, illetve Aperture programja is tud arcfelismerést, bár amikor én utoljára próbáltam ilyesmit, akkor nem volt 100%-os, minden esetre ez egy gyors és egyszerű módszer családi fotókra.


Amit te kérdezel, az klasszikus szöveges keresés képekben. A JPG formátumnak része egy IPTC nevű szöveges adattábla, ahol a kép leírása, kulcsszavak és egyéb kereshetőséget segítő leíró adatok tárolhatók. Olyan, mint egy könyvtári katalógus, ami a legtöbb képszerkesztő programmal (Photoshop, Lightroom, Aperture, Bridge, ACDsee, IrfanView, stb) szerkeszthető és a legtöbb képkezelő, illetve kép katalogizáló program (Bridge, Lightroom, Aperture, ACDsee, NeoFinder, abeMeda, stb) tud keresni is bennük.


Macen ha egy képnek kitöltötték az IPTC adatait, akkor az OSX gyári keresője simán keres a gépen levő képekben és rögtön mutatja a találatokat, szóval külön program sem feltétlenül kell egy egyszerűbb kereséshez (mint amit leírtál). Persze egy erre a célra tervezett programmal lényegesen összetettebb kereséseket is el lehet végezni.

Windows alatt nem tudom, hogy ez működik-e, amikor sok éve utoljára Wint használtam, még nem tudott ilyeneket a keresője, de úgy tudom, hogy azóta az is fejlődött, szóval ma már lehet, hogy ott is megy ugyanez.


Az is kérdés, hogy a képeket mindig a gépen tartod és csak keresni akarsz köztük a programmal, vagy le akarod menteni a képeket egy külső tárolóra (esetleg DVD-re, bár szerintem ma már ez idejétmúlt megoldás) és csak a katalógusukat akarod keresni, kisebb nézőképekkel, hogy megtaláld, hogy melyik lemezen tárolod a képek eredetijét. Én erre a maces NeoFinder programot használom, aminek a Windows verziója abeMeda néven fut.

Ezek a katalógus kezelő programok főleg akkor hasznosak, ha nagyon sok kép és nagyon sok külső lemez tartalmában akarsz keresgélni. Egyszerűbb családi léptékű fotó kezelésre valószínűleg a Picasa is elég - bár én azt sosem használtam.

2015. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!