Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert ajánlotok a gépemre? Azoknak szól a kérdés akik nálam több oprendszert próbáltak ki.

Figyelt kérdés

A teljes magyarosított linux kollekciót használtam.

Ubuntu uhu slax fedora mint...stb Nem vált be egy sem de jobbak mint az alábbiak: win: 95, 98, 2000, xp, vista, 7, 8, A 10-en gondolkodom de egy hónapja nem kaptam róla olyan visszajelzést ami miatt megkívántam volna.

Kipróbáltam az inteles leopárdot és a leopard 2 is. És még volt egy MAC a gépemen aminek még a nevére sem emlékszem.


2 laptopom van Emachines & asus

Emachines:

RAM 3gb ddr2

HDD 250 gb

CPU 2x1800 dualcore2

64bit


Asus:

RAM 3gb ddr3

HDD 320 gb

CPU 2x2 1,9/1,9 + 1,9/1,9= 7600 mhz

64bit


Az emachinesen jelenleg linux van csak facebookra és adatok tárolására akarom használni

Az asus munkagép win 8.2 van rajta és videók tárolására vágására szerkesztésére használom. Másra nem.


Mit telepítsek a gépeimre?



2015. máj. 13. 10:09
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
100%

Nem akarlak kiábrándítani de nincs 7600 MHz-s CPU-d. Nincs értelme összeadni a magok frekvenciáját, hacsak nem 2. osztályosoknak adunk matek példát.


Miért nem váltak be a Linuxok?

Mivel akarsz videót vágni?

2015. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2 db 2 magos. Magam szereltem be.

Amúgy rosszúl írtam fen mert megnéztem 2,2ghz-t raktam bele. Rá is kérdeztem összesen 4,4ghz mert a 2 mag nem szorzó hanem müveletek számát növeli.

Az emachinesbe meg úgy írja ki hogy 1,75+ 1,81 tehát nem egyforma a két cpu.

A linuxok összeomlottak hiányosak nem fut a flash nem ismeri föl a hardvereim...stb

A win 8 fejlett de sok vírust kapok amitől használhatatlan.

De nem a videószerkesztőn van a hangsúly szerintem.

Sony vegas, avs és power kollekciók.

Crackelem ameddig nem hoz pénzt hogy megvegyem.


Egy javaslat kéne akár olyanra is amit nem ismerek.

2015. máj. 13. 10:31
 3/11 Tengor ***** válasza:

Attól, hogy két magos még nem jelenti, hogy összeadhatóak az értékek. Bizonyos műveletekben gyorsabb mint két egymagos, és bizonyos műveletben lassabb. Nincs értelme összeadni.

Az Emachinesben egy CPU-van, két maggal. Más a terhelés, ezért más az órajel.


Az Emachinesre egy Linux mint 17-et javasolnék, olyan ablakkezelővel, ami tetszik. Én XFCE-t szoktam feltenni, nekem az vált be.


A Win-re tenni kell vírusirtót és jogtiszta programokkal kell használni, plusz okosan kell netezni és nem lesz vírusos. Más megoldás nincs, ha Win-es programokhoz ragaszkodsz.

2015. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Képzeld pont linux mintet használok és le akarom cserélni mert még nem igazán működik. Én a win8 gondolkodom de csak ha tényleg nincs más megoldás.
2015. máj. 13. 11:05
 5/11 Tengor ***** válasza:
Milyen eszközök driverei nincsenek meg?
2015. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ajánlom a win8-at, bár lehet, hogy sokan lehurrognak..

Fejleszői szemmel is jobbnak találom, mint a 7-et (mivel a 7 alapjaira épül, csak javított/módosított).


A kulcs a vírusirtó. Ha tört/torrentezett vírusirtót akarsz használni, akkor barátkozz meg a vírusokkal is.


Jogtiszta vírusirtót használnék, pl. a chip magazin olvasói minden hónapban kapnak nod32-es licenset...Szerintem az a havi 800 ft belefér, de van más megoldás is a kód megszerzésére..(Nc).

2015. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tom Benko ***** válasza:

Pontosan melyik hardvereket nem ismerte fel? Videovágáshoz Linux alatt a Kdenlive-et szokás ajánlani. Amúgy tegyél egy próbát az ArchLinux-szal, Debiannal, Slackware-rel, Frugalware-rel, Manjaroval, Gentooval, LFS-szel, stb.

De ha konkrét problémát nem írsz, nehéz segíteni.

2015. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:

"A linuxok összeomlottak hiányosak nem fut a flash nem ismeri föl a hardvereim...stb

A win 8 fejlett de sok vírust kapok amitől használhatatlan. "


Vettem egy BMW-t. Mindenki dicséri, de ez egy szar, képzeld, nekiment a falnak és összetört.

Aztán vettem egy Mercit. De az is egy szar, nekiment a falnak és szarrá tört.

Milyen autót ajánlotok, ami végre működik (jogsim nincs)?

2015. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy elvi lehetőség, bár nem próbáltam:

[link]

2015. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Perpillanat felkerült a win8 mindkettőre és mindkettőnek ugyan az a baja!

Egérpad driver hibás.

Egy olyan hibával állok szembe ami nem enged karakter gomb nyomása közben egérrel gombot nyomni ezen fellül ha gépelek 5mp nem használhatom az egérgombokat.

Driver driver után cserélgetem de változatlanul nem működik. Linux alatt nincs ilyen.

Pedig erre használnám a gépet.

Aki telepítette az frissítette a Biost mert még a winxp-hez kiadott verzió volt fen. mindkét gépen.

Az emachinesen nem észleli a cd-dwd író-olvasót így azt nem használhatom. A memória kártya olvasó is problémás mindkét gépnél a win7 gépek felismerik de a win8-as nem. Az egér a leg idegesítőbb hogy nem úgy működik ahogy kellene! Nincs valami tuti egérdriver ami nem gyári és általánosított? A google első 100 találatát tuti kipróbálom tehát valami kínai érdekelne.

2015. máj. 14. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!