Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Túl sok program fut a feladatk...

Túl sok program fut a feladatkezelőben, fele ennyinek kellene lennie. Ezen felül lassú a gépem, a tárhelyet folyton nulla bájtig lezabálja, amit csak újraindítás old meg. Van valami jó program erre?

Figyelt kérdés

Amint csatlakozik az internetre a számítógépem, gyakran lelassul, és felesleges feladatok indulnak el a feladatkezelőben, amit már régóta figyelek. Leolvassák a merevlemezem, és állandóan fut a setup. Már mindent megpróbáltam, nod32-t, avg-t, avastot, Adwcleanert, CCleanert, McAffe Securityt, DriverDoc, Ashampoo WinOptimalizert, Spybotot, Advanced System-Protectort, persze nem egyszerre, de semmi eredmény. Ugyan a mystartsearcot eltávolítottam, és egyéb visszamaradt kéretlen alkalmazást, de nem javult a helyzet. Fizetős vírusírtót nem tudok telepíteni!


Az alábbi feladatok futnak, legalább 50:

ekrn

explorer

svchost

SDFSSvc

SDTRay

egui

MsSACore

winlogon

csrss

taskmgr

services

jqs

lsass

soundman

SDUpdSvc

GoogleUpDate

AdobleARM

spoolsv

ctfmon

cisvc

msmsgs

hkcmd

wscntfy

ugfxtrax

rundll32

cidaemon

cisvc

alg

System

saUI

SSScheduler

smss

A rendszer üresjárati folyamata

jusched

setup

(És ezekben a skybe, az msn, a böngésző, és a vírusírtó nincs benne most)

Ezek közül melyik bezárható?


Tudom, hogy a Windows XP már nem támogatott operációs rendszer, de egyelőre még nem volt szerencsém új operációs rendszert telepíteni. Sokan javasolták a windows újratelepítését, de most ez sem megoldható, mert nem találom a telepítő lemezt.

Van valami zseniális program, ami megoldja a problémát?



2015. máj. 24. 18:23
 1/1 CspCsj ***** válasza:

"...ezekben a skybe, az msn, a böngésző, és a vírusírtó nincs benne most..."

Az "ekrn" és "egui" az ESET NOD32 víruskereső folyamatai, az "msmsgs" pedig a Messenger.


Mindre nem tudok rákeresni, de szerintem bezárhatóak a következők:

SDFSSvc, SDTRay, SDUpdSvc - SpyBot (ha állandóan akarod futtatni akkor persze hagyd)

MsSACore, saUI, SSScheduler - McAfee (akár uninstallálhatod is)

jqs, jusched - java

GoogleUpDate - Chrome frissítője (Chrome indításával visszajöhet)

AdobleARM - Adobe termékek frissítője (ez is visszajöhet)

msmsgs - messenger

cidaemon, cisvc - tartalomindexelés (Szolgáltatások listájában állítsd le, majd tiltsd le az Indexelést)

setup - gyanús, ha mindig megjelenik (mondjuk ProcessExplorer-rel megnézném melyik mappában van ez a fájl, csak hogy mi lehet)

[link]


Meg pl. a DiskMon programmal ránéznék melyik program dolgoztatja a merevlemezt.

[link]


Érdemes végigfutni a bekapcsoláskor induló programok listáját is. (CCleaner biztos megmutatja)

2015. máj. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!