Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes Windows 10-re frissíte...

Érdemes Windows 10-re frissítenem a Windows 7-et? Nem lesz lassú a gép?

Figyelt kérdés

A gépem W7-tel is lassú. W10-zel még lassabb lenne? Vagy a W10 csak jót tenne?

Nem azért lassú, mert régen tettem fel és sok programot töröltem, telepítettem. Mindig lassú volt, a hardver gyenge kicsit, régi.



2015. jún. 1. 17:24
1 2
 1/18 Norbi658441 ***** válasza:
A windows 10-nek erőssebb hardverre van szüksége,mint a windows7-nek,ezért jobban leterheli a géped,és lassabb lesz.
2015. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem még a végleges kereskedelmi verzió kisem jött a Windows 10-ből.

Ennyiből nem lehet megmondani.

Írd le mik vannak a gépedben.(koszon kívűl!)

A Windowsok alapjában véve nem gyorsabbak egymástól. A 8(.1) ben is csak annyit értek el, hogy gyorsabban bootol be. A gyorsaság inkább hardver függő mintsem szoftver.

2015. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hú, kapásból nem tudom, mi van benne, de kicsit fosszilis már. De megnézhetem.
2015. jún. 1. 17:51
 4/18 anonim ***** válasza:
Lehet igényelni most windows 10-et.De még felesleges.Az első béta verziója ugy is egy bughalmaz lesz még.Meg kell várni míg kiforr.
2015. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

AMD Athlon(tm) 64 Processor 3800+ 2.40 GHz

Telepített RAM 3,00 GB

Rendszer típusa: 32 bites op.rendszer


Nekem elég nagy számoknak tűnnek, mint laikusnak, de ez nagyon lassú. Szöveget szerkeszteni és a gyakorikérdésekre irkálni vele teljesen jó még, másra nem.

Lehet, a W10 nem is támogatná ezeket a hardvereket, nem?

2015. jún. 1. 17:54
 6/18 anonim ***** válasza:

Lehet még a 8(.1)et sem már. Ugyanis ezekhez új processzor utasítások kellenek amik eddig a 7-ben nem kellettek.

AMD vonalon nem tudom mi a hejzet. De Intelnél a presscot magtól felfelé.

Erre a gépre én már a Win7-et sem tettem volna fel…

Régi egymagos lassú processzor.

Mindenképpen lekell cserélni.

Használtan találsz AMD x2-őt és ha mákod van még a lapod is támogatja. Azzal már egyfokkal jobb lenne a helyzet, sőt!

Ha nem akarsz régi cuccokba gondolkozni akkor vagy egy Pentium G-et vagy egy Athlon x4-es konfigot vegyél minimum. Nem olcsó mulatságok, mindent cserélni, lehiszem. De ezek érnek valamit.

Ha nem akarsz venni semmit, akkor dobj fel egy SP3-as Windows XP-t. Ez való erre.

Vagy linux vonalon egy XFCE ablakkezelős disztrobúció amit még elfogadhatóan menne, viszont lassabb lenne mint az XP a gépeden.

2015. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Van egy másik, jobb gép is. A szövegszerkesztésnél bonyolultabb dolgokat azzal csinálom.

Szóval processzorcsere jót tehet?

Videókártya nem tudom, mennyire fontos, mert a jobb videókártyás gépen pillanatok alatt minden megnyílik, itt meg még a hozzászólásom elküldésén is érezni, hogy picit lassabb.

2015. jún. 1. 19:44
 8/18 anonim ***** válasza:
Fent vannak a driverek?
2015. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Már nem emlékszem, feltettük-e... hogyan lehet ellenőrizni?
2015. jún. 1. 22:19
 10/18 anonim ***** válasza:

Csak telepítgesd újra. Főleg a videókariét.

De Win XP-vel sokkal jobban járnál. Biztos van rá ezer driver.

2015. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!