Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudok töredezettség-...

Miért nem tudok töredezettség-mentesíteni?

Figyelt kérdés

A windows xp beépített töredezettségmentesítőjét használom és azt szokták javasolni, hogy 10% töredezettség esetén érdemes elvégezni a mentesítést. Nekem utoljára 14% volt, nyilván sokat torrentezek. Volt már, hogy kiírta, hogy nem lehetett minden fájlt mentesíteni. Még ez se lenne gond, de van, hogy 10% töredezettség marad a diagnosztika után. Normális ez? Töltsek le inkább erre programot külön?

Kérek mindenkit, ne azzal kezdje, hogy cseréljek op. rendszert!



2015. szept. 1. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Van olyan program ami (állítólag) hatékonyabb, talán érdemes kipróbálni, de 0% sose lesz, mert vannak fájlok amiket a rendszer használ. Akkor tudod megoldani, ha nem a működő rendszer alól, hanem egy live rendszerből próbálod meg mentesíteni.


(És mivel nem azzal kezdtem, akkor most kitérnék rá: cserélj oprendszert! :D Na jó, nem piszkálni akarlak, csak megemlíteném, hogy linux alatt nem kell tartani a töredezettségtől! ;) )

2015. szept. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha oprendszert nem akarsz cserélni, akkor cserélj programot. A Defraggler pl. elég jó és ingyenes.
2015. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy O&o Defrag is elég jó, de ingyenesek közül is van jó. (auslogics, iobit, ashampoo vagy rákeresel ami tetszik9

Az xp beépítettje nem a legjobb.

2015. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket, az említett programokkal szemezek én is. Ha van is töredezettség, minimálissal mindig is számoltam. Köszönöm a tippet linuxra is, de egyenlőre nem cserélek. :)
2015. szept. 1. 11:20
 5/6 tabaki ***** válasza:
10% töredezettség lótúró, ha sikerül odáig lenyomnia, a beépített mentesítő azon a tájon abba is hagyja, tehát normális. Szerintem fölösleges külön programot használni rá, ha a Microsoft szerint ennyi is elég. Az adatok állandó katonás rendben tartása olyan, mint amikor valaki grammra/százalékarányra/kalóriára kiszámolva eszik a tökéletes kondi érdekében: Sok macerával jár, és meggyőzően mérhető haszna nincs -- viszont megvannak a mániákusai, akik attól érzik rendben lévőnek az életüket. Ha a te lelki békéd is megköveteli, használj más mentesítőt
2015. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, kipróbáltam egy programot, ami előtt valóban 10%-ot mutatott a windows mentesítője. Azt is sok helyen olvasom, hogy a beépített bőven elég, nem kell hozzá külön program. A program mikor elkezdte a diagnosztikát 33%-ot mutatott(3.5 Gb), amikor pedig végzett, akkor is csak 20%-ra vitte le a töredezettséget. Érdekes ellentmondások. Egyébként nem vagyok ennek a rendszereszköznek a megszállottja, havonta szoktam elvégezni a mentesítést jó esetben.
2015. szept. 2. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!