Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Digitális rajztáblához milyen...

Digitális rajztáblához milyen ecset jó GIMP-ben?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem digitális rajztáblával rajzolni és ha jól tudom, vannak olyan ecsetek, vagy ecsetbeállítások, amivel sokkal szebb vonalat lehet húzni és figyelembe veszi azt is, hogy mennyire nyomom rá a ceruzát. Ezt hol tudom beállítani?

2015. szept. 23. 13:30
 1/5 tabaki ***** válasza:

Jól tudod. Bármilyen ecset esetén az eszközbeállító panel Ecsetdinamika részével játszogass. Én ugyan el nem mesélem neked, mi mindent állítgathatsz, de próbálkozz mindenfélével, majd kitapasztalod. Vagy biztosan megtalálod a GIMP könyvben:

[link]

A vonal biztonságát a Sima ecsetvonás rész Súly értékének megnövelésével javíthatod, mert úgy nem követ minden kis rezgést, hanem „tehetetlenséggel” halad.

2015. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 23. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Rajzolni inkább vektorgrafikus programokkal érdemes, mert azt bármeddig nagyíthatod minőségromlás nélkül, a raszterek grafikát nem, mert pixeles lesz
2015. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

@#3:

Hááát, szerintem meg nemcsak egyetlen követelmény számít. Ami speciális esetben bölcs mondás, általánosságban lehet a legnagyobb marhaság.

2015. szept. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valamiért nem írja ki a GIMP a beállításoknál magát a táblát, csak az egeret. Pedig érzékeli, tudok vele rajzolni, csak a beállításokat nem tudom megcsinálni.
2015. szept. 23. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!