Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztró lenne...

Melyik Linux disztró lenne nekem való (szempontok lent)?

Figyelt kérdés

Valami olyasmi kéne amit csak egyszer kell telepíteni , és teljesen stabil , biztonságos , nem baj ha elvaultak a csomagok. Lehetőleg ne buzeráljon az OS frissítésekkel. Egy elvault firefoxban (vagy más régi böngészőben) , elavult szövegszerkesztőben és egy elvault zenelejátszóban és képnézegetőben kimerülnek az igényeim.


Mindezekből következik , hogy nem szeretem , ha egy OS giccses , csicsás , minden előre van telepítve , és pláne ha burjánzik a bugoktól , és mivel 512 m rammal kell gazdálkodnom a nagy erőforrásigény is kiesett.

Az ubuntu , mint , redhat , fedora szóba se jöhetnek nálam.

Egyik sem tetszik , meg egyébként se elégségesek az erőforrások hozzájuk.


Debiant próbáltam , tetszik hogy stabil , de túl erőforrásigényes , nekem semmi szükségem nincsen annyi csomagra mint amennyi debianra van. És sajnos nem tetszik az apt csomagkezelés és hogy deb csomagokat kell használni mindenhez. Sajna egyik debian , redhat alapú se az én világom.


Arch-ot is próbáltam , tetszett a telepítője , de nálam maga a disztró nem esélyes , mert rolling és én nem akarok frissíteni.



Gentoo , linux from scratchig meg nem ér el a tudásom.


Milyen atomstabil alacsony erőforrásigényű disztrók vannak még ?



2015. nov. 8. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Lubuntu
2015. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Uhu linux
2015. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tengor ***** válasza:
100%

"biztonságos , nem baj ha elvaultak a csomagok." = "Hozzon is ajándékot meg ne is? Jöjjön is meg ne is?"

XFCE-vel egy Ubuntu nem is túl rendszerigényes és nem is túl csicsás. Persze mint az első kijelentésben utalok rá nem vagyok benne biztos, hogy megszületett már az az oprendszer, amire te vágysz.

2015. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elavult csomagok inkább a biztonság ellen játszanak mintsem mellette , bár a Debianra ez nem vonatkozik , mert ott kiadnak külön biztonsági frissítéseket és nem is annyira elavultak a csomagok stable ágban backports nélkül sem.


Nem vágom , hogy miért vagy ennyire a frissítések ellen.

Lightweight szoftverekből simán lehet újat vagy akár a legújabbat használni. Pl: Debian vagy Arch + Lxde vagy icewm.

Firefox meg nem is kell , ott van a midori vagy uzbl azoknak elég fél g ram is.

Abiworoldnek , gnimericnek szintén. Médialejátszó meg hasonló alap összetevők meg úgyis vannak mindegyikben.

Ubuntuékat én se nagyon szeretem , de amit én ajánlanék neked - ha már ennyire nem jó a Debian vagy Arch - az a Slackware. Kevesebb csomag van rá mint debianra , és stabilabb is , csak egyszer kell beállítani.

2015. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mindegyik Linux eléggé biztonságos.


Kis erőforrás -> Lubuntu (bár ebben vannak bugok), esetleg Xubuntu, és elvileg az Elementary is szépen muzsikál régi gépeken is. Én mondjuk 1 GB RAM-mal használom.


Nálam egyedül csak az Ubuntu nem volt túl stabil, a többivel ilyen bajom nem volt.

2015. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat , ámbár írtam , hogy nem vagyok kíváncsi az ubu alapúakra. már próbáltam őket egyik se volt megfelelő.


négyes , azért vagyok a frissítések ellen mert minden szoftver fejlesztése rossz irányba halad , firefoxot is sikerült totál bughalmazzá frissíteni nem is beszélve az iszonyatos hardver igényekről. Én még mindig firefox 3,6-ot és Opera 12-t használok minden hibájukkal együtt.

lehet hogy neked jó géped van és mindegy hogy egy egyre butább böngésző egyre hardver igényesebb. nekem nincs szükségem a microsoft google facebook kartellekre.

másfelől örülök , mert úgy tűnik nagyon jót ajánlottál , picit bizonytalan voltam a slack telepítésekor , de megérte a sok buherálást , slackware 14.1 xfce , ez a legjobb. sajnos firefoxból új van , megy is a levesbe. csomagkezelő gyatra , de netről levadásztam a uzblt.


Akkor úgy látszik mégis van olyan rendszer ami nekem való pedig már kezdtem feladni:))

2015. nov. 8. 17:00
 7/12 A kérdező kommentje:
ja van még egy kis gond , nincs grub betöltő... és nem is tudom feltenni rá , valami lilo vagy micsoda jelenik meg bootolás előtt
2015. nov. 8. 17:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Lilo tökéletesen megfelel , nincs vele semmi gond:)
2015. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
Tiny Core, Slitaz
2015. nov. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
Milyen RAM? Nekem van egy marék fölösleges.
2015. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!