Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MS Access miért nem veszi be...

|Orfeusz| kérdése:

MS Access miért nem veszi be a dátumot lekérdezés feltételként?

Figyelt kérdés

Érettségi 2015 május abatbázidkezelés 4. feladatról van szó.

Ez az én lekérdezésem SQL kódja, amit nem vesz be a program (érvénytelen dátumértéket tartalmazó utasítást adott meg):

SELECT DISTINCT hallgato.nev

FROM (kar INNER JOIN hallgato ON kar.id = hallgato.karid) INNER JOIN masolas ON hallgato.id = masolas.hallgatoid

WHERE (((masolas.[datum]) Between #2012. 12. 24.# And #2013. 01. 01.#) AND ((kar.nev)="PPK" Or (kar.nev)="TKK"));


Ez pedig a hivatalos megoldás:

SELECT DISTINCT hallgato.nev

FROM kar, hallgato, masolas

WHERE kar.id=hallgato.karid

AND hallgato.id=masolas.hallgatoid

AND datum Between #24/12/2012# And #01/01/2013#

AND (kar.nev="PPK" OR kar.nev="TKK");


A kettő annyiban különbözik, hogy én kapcsolatokat használtam az adattáblák között.

Az az abszurd, hogy bármiképpen adom meg a dátumot, átírja ilyen formára. ÉS EZT NEM FOGADJA EL! Akkor el kell fogadnom, hogy most vagy kapcsolatokat használok, vagy dátumra kérdezek?



2015. nov. 23. 19:51
 1/4 Tengor ***** válasza:
"éééé. hh. nn." nem tűnik túl szabványos dátum formátumnak. Próbáld meg az "éééé.hh.nn" vagy "éééé-hh-nn" formát!
2015. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amint említettem, mintent átír erre a formátumra. Próbáltam yyyy.mm.dd mm.dd.yyyy yyyy/mm/dd, minden kombinációban. Aztán a MS support oldaláról kimásoltam a példában szereplő formátumot, azt is átírta, az sem működött.
2015. nov. 23. 20:33
 3/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy editorral csinálom, nem SQL kódot írok, mert azt fejből nem tudok (meg nem is elvárás).
2015. nov. 26. 22:02
 4/4 Tóth Norbert Csaba ***** válasza:

Lecseszés: Az MS nem kényszerít SQL nyelv használatra. Saját portádon seperj elsőnek.


Megoldás: A területi beállításokkal van baj. A megoldás Control panel(Vezérlőpult)->Clock, Language, és region(óra, nyelv és régió)beállítások->Region(Régió-> Formats(formátum)->kiegészítő beállítások-> date(datum fül)-nél vedd ki a szóközöket a rövid- és a hosszú dátumból.

2016. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!