Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu alapú rendszereken a...

Ubuntu alapú rendszereken a szoftverközpontból telepített programok is kapnak frissítést, ha jön újabb verzió?

Figyelt kérdés
Pl. ha a Firefox-ot szoftverközpontból telepítem, frissülni fog nálam, ha új verzió jön?

2015. dec. 9. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb program frissül,1-2 kivétellel.
2015. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam Linux Minten nem konkrétan frissül, hanem a frissítéskezelő jelzi, hogy van frissítés, és én indítom, jelszóval. De amúgy pár kattintás az egész.
2015. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen , az upgrade telepíti az összes szoftveredhez a frissítéseket.
2015. dec. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Összetettebb a kérdés.

Van egy halom szoftver, ami elérhető a szoftverközpontból, és van, ami bár futhatna az Ubuntun, nem érhető el a szoftverközpontból (pl. Opera böngésző).

A szoftverközpontból települő szoftverek sem a legújabb verziót jelentik feltétlenül, de az adott verziót telepítés után frissülni fog, ha úgy állítottad be az Ubuntut, de az összes program frissítését is elvégezheted egy gombnyomásra. Nem a program újabb verziójára, hanem csak a verzión belüli frissítésre gondolok.

Olyan esetekben, ahol nem a szoftverközpontból telepítesz, meg kell adni, a hiteles címet, hogy honnan is szerezheti be ezeket az Ubuntu, mert különben nem frissít.

Én a magam részéről egyébként a már nem automatikusan települő Synaptic-ot használom.

2015. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!