Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A sony vegas pro 11 nem...

Kati Tibor kérdése:

A sony vegas pro 11 nem ismeri fel az mkv-fáljt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Átkonvertálást ne irjatok már probáltam nem lett jobb.Nem tudtok valami codec packot a sony vegashoz hogy beolvassa az ilyen formátumu fájlokat?

2016. jan. 30. 14:34
 1/4 DjImipapa ***** válasza:
Ha átkonvertálod pl. Aviba.,mér nem lesz jobb? De Klite megacodec kellhet a gépre, és a quicktime !
2016. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Voltaképpen az MKV-fájl egy tömörített formátum, amibe a videó- és hangsávon kívül feliratokat, fejezeteket és egyebeket rögzíthetnek. Erre nem fogsz semmiféle kodeket találni (kodekcsomagokat NE telepíts videószerkesztős gépre!), mert ezt a fájlt ki kell csomagolni, vagy át kell konvertálni, hogy használhasd.


Neten rengeteg segítséget találsz erre. Akár VLC-vel is át lehet konvertálni (igaz, ez nekem sose vált be). Konvertáld MP4-be, akkor nem ütközöl kodek-problémákba.


Illetve ezek valamelyike segíthet:


[link]

[link]

[link]


...


A kodekcsomagokról meg annyit, hogy teleszemetelik feleslegesen a géped minden vacakkal (a K-Lite pont jó példa erre), amire nincs és soha nem is lesz szükséged, csak feleslegesen belassítja a rendszert. A legszükségesebb kodekeket mindig a gyártó honlapjáról töltsd le, és figyelj a telepítés közben, hogy miket is raksz fel...


Quicktime ( [link] ), DivX ( [link] ), Xvid ( [link] ). Ez kb. minden, amire valaha szükséged lehet Sony Vegasszal.

2016. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 DjImipapa ***** válasza:
Mégis mivelis szemeteli tele a Klite a gépet???
2016. febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3


Szerkesztős gépen (hangsúlyozom, ott van igazán jelentősége, és többek között én is számos problémába ütköztem emiatt) összekutyulja a legtöbb kodek-beállítást, (teljesen feleslegesen, mert eleve felesleges a többségükbe belepiszkálni), a hajam kitéptem tőle. Csak akkor érdemes belenyúlni a rendszerbe ilyen téren, ha egy bizonyos fájltípust nem tudsz betölteni (Vegasban) sehogy sem, de akkor is csak az adott fájlhoz szükséges kodeket telepítsd, nem csomagokat. Fél problémát megold a Vegasszal, teremt helyette három másikat. Valamint a K-Lite volt már vírusos is.


Régebben én is kodek-csomag párti voltam, de most már inkább arra szorítkozom, hogy csak a legszükségesebbeket telepítsem, egyenként. Nem telik annyival több időbe, cserébe tudom, hogy mit is rakok fel.


Örülök, hogy neked nincs a K-Lite-tal problémád, de én saját, és más videószerkesztéssel foglalkozók tapasztalatára alapozva inkább lebeszélném a kérdezőt a fejfájásról, amit okozhat. Persze, lehet, hogy semmi baja nem lesz. De ha lesz, azon csak egy rendszer újratelepítés segít.

2016. febr. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!