Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A SuliXerver linuxról mi a...

A SuliXerver linuxról mi a véleményetek? Mitől jobb vagy több, mint mondjuk egy mezei Debian vagy Ubuntu vagy OpenSuSE szerver?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Há me "Suli" :-D
2016. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem jobb, sőt...

Egy magyar fejlesztésű cucc, iskolai rendszerekhez, szerverekhez készült, a kormány pénzelte, de inkább csak egy újabb fekete lyuk volt a közpénzeknek.

2016. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

„A SuliXerver pontosan azokat a szoftvereket és szolgáltatásokat tartalmazza, melyekre egy iskolai informatikai hálózatban szükség van, illetve olyan egységes és központosított adminisztratív és felhasználói felületet nyújt a rendszergazdák, tanárok és diákok számára egyaránt, mely könnyen kezelhető, és az iskola bármely számítógépéről, a munka­állomások operációs rendszerétől függetlenül, külön program telepítése nélkül biztonságosan elérhető. A beépített elektronikus tanulási platform segítségével a tantermi és a tantermen kívüli tanulás is egyaránt megoldható, kombinálható.”


Gondolom, akinek ez előny, ennyi. Más meg vet egy pillantást a régi és gyér fórumra, az életidegen „gyakori” kérdésekre, és meg sem fordul a fejében efféle kérdés.

2016. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltesd. Amit az tud, azt te is be tudod állítani egy mezei debianra. 80000 segédlet, tutorial, videós útmutató is segít ha esetleg elakadnál.

Ha pedig mindent magadtól állítasz be, akkor nagyobb a szabadság.

Bár (sajnos) én még olyan közoktatás részeként működő iskolában nem jártam, ahol normálisan meg lenne oldva a hálózat és lenne egy központi szerver a diákoknak és tanároknak, ahol az X év alatt tárolhatná mindenki a dolgait. stb... (1000+1 ingyenes ötletem lenne) Részben az iskolai rendszergazdák hiányos tudása miatt részben a hiányzó erőforrások miatt van ez gondolom, de ha esetleg valami ilyesminek a megvalósításán töröd magad akkor hajrá! :)

2016. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megerősítettetek abban az elgondolásomban, hogy ezt inkább jobb lenne mellőzni, és inkább valami elterjedtebb megoldást kéne alkalmazni. :)
2016. ápr. 15. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!