Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Win 7 kevésbé "terheli" meg...

A Win 7 kevésbé "terheli" meg a pc-t mint az win xp?

Figyelt kérdés
Párnapja egy beszélgetés alatt szóba kerültek az op.rendszerek, és állitolag a win 7 (habár magasabb a rendszerkövetelménye) kevésbé "terheli" meg a gépet mint az xp mert jobb az optimalizálása.
2016. ápr. 23. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem
2016. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hominida ***** válasza:
Nem. :-(
2016. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hominida ***** válasza:
Eleve ha valaminek nagyobb a rendszerkövetelménye, annak az az oka, hogy annál kisebb teljesítményű gép nem tudja úgy kiszolgálni, hogy a sebessége elfogadható legyen. Vagyis ugyanazt a gépet a Win 7 jobban terheli, egyébként nem kellene hozzá erősebb gép. Az a baj, hogy ez igaz. Ez elég szégyen az informatikára nézve, mert az operációs rendszernek csak minimálisan lenne szabad a gépet terhelnie, hiszen a gép teljesítményét a futtatott alkalmazások számára kellene felhasználhatóvá tenni. Az operációs rendszer pedig kitűnően optimalizált módon csak a hardvert tenné felhasználhatóvá az alkalmazások részére. A probléma az operációs rendszerrel valamiért egybeépített felhasználói felület megoldásaival és kötelezően kapott szolgáltatásaival van, amelyek a "Windows-élményt" kívánják növelni, nem pedig kiszolgálni a programokat. A Windows előre furakodik, pedig a háttérben kellene csendben gürcölnie. Én hozzátennék valamilyen általam kedvelt felhasználói felületet (ahogy az a Linuxban volt sokáig), de ha nincs rá szükségem, akkor megszabadítom tőle a gépet. Az, hogy ma a Windows 7 a gépben alapjáraton elfoglal 350 megát, tragikomikus. Az pedig, hogy az ötszörösére nőtt regitry használata visszafogja az összes program indulását, működését - ebben a programok írói is jócskán sárosak -, már csak simán tragikus.
2016. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: A mai operációs rendszereknek már rég nem csak annyi a feladatuk, hogy menedzseljék az erőforrásokat, és futtassák a programokat. Egy operációs rendszerhez ma már szervesen hozzátartozik a minél barátságosabb, és minél könnyebben kezelhető felhasználói felület is. Ma már teljesen természetes, hogy egy számítógépes rendszert nem csak keményvonalas informatikusok használnak, hanem óvodástól kezdve a nyugdíjasig mindenki. Továbbá egy operációs rendszer is ugyanolyan termék, mint bármi más. Azt is szépre kell csinálni, mert azt is el kell valahogy adni. Ez színtiszta marketing. Ha valamit el akarsz adni, annak a terméknek külsőre is meg kell nyerni a fogyasztót. Ugyanúgy, ahogy egy bűnronda, visszataszító autót sem veszel meg, vagy egy kényelmes, de ocsmány ruhát sem veszel fel, ugyanígy a felhasználó szereti, ha az operációs rendszere szépen néz ki.

Továbbá az operációs rendszer már számtalan segédprogramot és szolgáltatást is tartalmaz, amtől a hardverigénye ugyancsak nem lesz kisebb.

Ez persze nem jelenti azt, hogy jónak tartom, hogy egy oprendszer beizzításához is már giga RAM kell, és szerintem is rossz gyakorlat az, hogy a programozók elsumákolják az optimalizálást.


Kérdező: eleve az, hogy magasabb a rendszerkövetelménye, azt jelenti, hogy jobban megterheli a PC-t. A programok mérete pedig az elérhető RAM határáig nő. A fejlesztők - sajnos - nem fognak abba energiát fektetni, hogy az új rendszerük azokon a gépeken is simán fusson, amik a kettővel azelőtti rendszerükhöz még pont jók voltak.

2016. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hominida ***** válasza:

"Továbbá egy operációs rendszer is ugyanolyan termék, mint bármi más."


Így van, ma ez az összes számítógépes baj egyik gyökere.


Nem lenne kötelező a kezelői felületet összehegeszteni az oprendszerrel. És az oprendszerek gyártói ma már sajnos adósak a válasszal arra, hogy mit használjanak azok a profik, akik gyors és hatékony gépet szeretnének, amelyen futnának a windowsos programok, de nem kérem a parasztvakítást. Technikailag meg lehetne csinálni, ezt tudjuk, csak valamiért ez senkinek sincs érdekében, úgy látszik.


Én már azt sem értem, hogy a szoftverfejlesztőknek hogyan áll érdekükben az új programjaikat olyanra csinálni, hogy akár értelmetlenül is nagy erőforrásokat követeljenek. Nehéz elhinnem, hogy a hardvergyártók bekopognak a játékfejlesztőkhöz, hogy szerény díjazás fejében esetleg nem csinálnák-e a programjukat 20%-kal lassabbra. Pedig lehet, hogy tényleg működik ilyesmi a háttérben, én már semmin sem lepődök meg.

2016. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!