Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SACD minőségét hogyan tudom a...

SACD minőségét hogyan tudom a leginkább kb megtartani, ha lemezre írnám?

Figyelt kérdés
A CD 41000MHz, a Dvd 4800 MHz. Lehet valahogy az SACD zenét dvd-re írni, valami konvertálással? Belefutottam a dvd-audio-ba, ami elvileg jobb minőség, mint a cd?
2016. máj. 30. 21:31
 1/2 hellsing71 ***** válasza:
100%

Tegyük tisztába az értékeket :)


CD: 2Hz-20kHz, 16-bit, 44.1kHz mintavételezés, 2 csatorna

DVD-audio: 2Hz-96kHz, 24-bit, PCM 192kHz, max. 6 csatorna

SACD: 0Hz-100kHz, 1bit, DSD 2.82MHz, max. 6 csatorna


A CD és a másik kettő között rendesen hallható különbség van, de a két nagy felbontású között avatott fülek se nagyon tudnak különbséget tenni, sőt, tesztek szerint azt se nagyon vették észre, ha a 21kHz feletti hangok le voltak vágva.


Egy cikkben azt olvastam, hogy a lejátszók általában nem tudnak is 50-70kHz feletti jelet feldolgozni, de a fentiek fényében ez mindegy is.


Ha SACD-t akarsz reprodukálni, akkor ha többcsatornás a hangfelvétel, akkor a DVD audio ajánlott, ha viszont nem vagy kékvérű audiophile és csak sztereóban fogod hallgatni, szerintem a CD-vel is egész jól elleszel.


SACD-t elvileg kétféleképpen lehet "archiválni": vagy rögzíted a lejátszó analóg kimenetén jövő jelet, vagy hekkelt PS3-as játékgéppel:


[link]

2016. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

SACD ripre értettem pontosabban>>> flac-ba.

Azóta elolvastam ezt [link] ...itt kakako hozzászólása.

Kipróbáltam a Audio DVD Creator-t ajánlott beállítással.

Meghallgattam CD-ként és DVD-ént. Nincs egy nagy HIFI cuccom, de hallható a különbség, leginkább a magas hangok tisztasága, és a hangkép lett jobb. Bár ez utóbbi fogalom szinesztézia, de mégis érezhető...azt hiszem.

Köszi. :)

2016. jún. 2. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!