Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Acces mezőtulajdonság megválto...

Acces mezőtulajdonság megváltoztatása után törli az adatokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A 2016-os infó érettségi feladatsorral foglalkozom éppen, és itt az Acceshez tartozó feladatnál elvárás az adattípus/mezőtulajdonság megváltoztatása (pl hosszú egészről dátumra stb). Alapvető elvárás, hogy egy dátumokat tartalmazó résznél dátumra változtatom mondjuk a rövid szöveg tulajdonságot, mégis ez a lépés törli ezeket az adatokat, így problémás. Próbáltam már az elején az adatok beimportálásánál ezt megváltoztatni, úgy hibát írt ki, és ezeket nem importálta (a mezőt, aminek a tulajdonsága változtatva lett). Ezek után beimportáltam úgy, ahogy a program alapvetőnek látta, hagytam mindent és azután próbáltam változtatni, és így is törölte az összes adatot a mezőből. Valaki kérem el tudná ezt magyarázni? Most érettségiznék infóból és ez igen érthetetlen számomra. Most vagy pontot veszítek vagy törlöm az adatokat? Valószínűleg én rontok el valamit, ezért kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm!

2016. szept. 3. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Esetleg megírod, hogy melyik feladatsorral próbálkozol, vagy lövöldözzünk vaktában?


Általában a konverzió akkor fut le adatvesztés nélkül, ha az új adattípus felülről kompatibilis a régivel, pl. rövid egész helyett hosszú egészet választasz, vagy 20 karaktres szöveg helyett 30 karaktereset.

2016. szept. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
(Merthogy "2016-os infó érettségi feladatsorból" eddig négy volt.)
2016. szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!