Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Acer Empowering Tecnology...

Acer Empowering Tecnology programot hogy lehet visszavarázsolni a gépre, ha már többször külső lemezről lett telepítve az XP? (Tehát ez az Empowering program már nincs a gépen. )

Figyelt kérdés

Van egy 2003-as Acer kőkorszaki laptopom. XP volt rajta eredetileg is. Új korában még ez a speciális Acer Empowering program is rá volt telepítve, amivel állítólag vissza lehetett állítani az XP-t, ha már nagyon ramaty állapotban volt.


Tudom már sem az gépem, sem az XP nem korszerű. Azonban a legutóbbi installáláskor feltűnt, hogy van a merevlemezen kb. 8MB nagyságú terület, amit nem lehetett partícionálni. Lehetséges, hogy ezen a 8 Mega területen van az XP "helyreállító programja" (recovery partíció)?


Sajnos az Acer oldaláról az Empowering programot már nem lehet letölteni. Ha valaki el tudná nekem magyarázni, hogyan működik ez a helyreállítási lehetőség, akkor azt megköszönném.



#Acer #Windows XP telepítés #installálás #rejtett partíció #acer Empowering Technology #YP helyreállítása #Acer laptop program #Empowering Technology
2016. dec. 6. 18:51
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom, hogy fog-e működni, de a következőt megpróbálhatod :


Állítsd be valami particíónáló programmal, hogy az a 8 MB-os partíció legyen az aktív és boot partíció, ha ez kész, újraindítás után elvileg, (ha van azon a 8 megás partíción valami, akkor el kell indulni az XP telepítésének, vagy visszaállításának).


Tehát csak akkor próbáld ki, ha biztosan, újra szeretnéd rakni az XP.


Ilyen particiónáló programot találsz a Hiren's Boot cd-n, többet is : [link]


Tehát annak a 8 megás particiónak az aktivá és bootolhatóvá tétele csak úgy oldható meg, ha a gépet beindítod egy CD/DVD-ről vagy egy Pendrivéről.


A partició, Windows alóli beállitást nem javaslom (elveileg igy is lehetne, de ezt inkább hagyjuk).


Sok sikert.

üdv.

2016. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 coopper ***** válasza:

Még egy dolog, nem tudom, hogy ez jó-e Neked, de ezt találtam : [link]


Sok sikert.

üdv.

2016. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségedet! Megpróbálom, amit írtál. Amikor vettem a gépet, akkor nem adtak hozzá telepítő XP lemezt és semmi más lényeges szoftvert. Csak egy Norton vírusirtót kaptam hozzá.


A neten találtam egy leírást, hogyha ez az empowering program tutin működik, akkor ennek van egy eRecovery funkcója, ami vissza tudja állítani az XP-t "eredeti állapotába".


Mondjuk - ez csak az én véleményem - elég komplikált megoldás ez a rendszer visszaállító megoldás. Állítólag amikor még a gép új volt, akkor kellett volna valami visszaállító lemezt készítenem.


Na, mindegy. Még egyszer köszi a segítséget!

2016. dec. 7. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!