Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10 alatt DOS parancssor...

Win10 alatt DOS parancssor segítségével hogy tudok file-t törölni?

Figyelt kérdés

Letiltottam egy felhasználói driver hozzáférését és se olvasni se törölni semmit nem enged. Ezt a parancssor segítségével szeretném törölni mert felülírja a felhasználói utarításokat pl: írásvédettséget és enged törölni. Ehhez kérnék egy DOS parancs összerakását a: C:\Program Files\Elantech helyre vonatkozóan!

64 bites win10 home van. Tudom hogy ez is kell hozzá.

Köszönöm előre is.



2016. dec. 26. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

1. [link]

2. zöld pipás válasz

3. a "/path/to/foo"-t cseréld

2016. dec. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha fájl, akkor simán del /f "amit írtál". Ha mappa, akkor rd /s "amit írtál". A szóköz miatt KELL az idézőjel az elérési út köré.


Ne feledd, hogy a program files egy "védett" hely, csak admin parancssorból tudod törölni. Start gombra jobbklikk -> parancssor (rendszergazda).


Ha ezzel nem tudod törölni, akkor az azért van, mert használatban van. A trükk ilyenkor az, hogy inkább átnevezed. (Nem kell parancssor.) Újraindítás után már nem tud betöltődni az új neve miatt, és akkor simán törölhető.

2016. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ajjaj! Hülye vagyok hozzá. Egy párszor át kell olvassam mg hogy megértsem mert jelenleg nem értem a cselekményt.

Meg kell adni az elérésí útvonalat?

Elötte kell parancs ami feloldja a rendszer blokkot az admin parancssoron kívül?

Elérési utvonal után pl:

C:\Program Files\Elantech /rd/s

A parancsnál a parancssorba idézőjelbe kell tegyem a parancsot vagy csak te írtad nekem?

Tudod nem tudok túl jól angolul mert ezt a nyelvet pont utálom és nem tudtam jól lefordítani a linket.

Valamit ír az elérési út utáni parancsról de nem tudom a könyvtár struktúráját sem.

2016. dec. 26. 23:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért írtam le magyarul. :) Ennyi lenne a feladat (a 2. parancs nem is kell):


rd /s /q C:\Program Files\Elantech

2016. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan ha az adott parancsod megadom akkor törli a mappát?
2016. dec. 27. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!