Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Otthoni szervernek, több...

Otthoni szervernek, több felhasználó részére operációs rendszer?

Figyelt kérdés

Már napok óta keresek egy értelmes operációs rendszert ami a következőket tudja:

- multifelhasználós -> többen is tudják a programokat, asztalt kezelni egyszerre

- előző menüpontban említett dolgokat böngészőn keresztül is el lehessen végezni

- 32 bites, régi hardver támogatás, lehetőleg ne 3-4 giga legyen telepítve


Ami ezeket tudná talán a nas4free, openmediavault, és ezzel ennyi, a többi amit találtam nem teljesen az elképzelésemnek megfelelő dolgokat tudja.

Virtualbox-on teszteltem mindkettőt, nas4free nem tudod dhcp-vel címet kiosztani, semmilyen beállítással nem tudtam életre bírni, openmediavault meg nekem elég bugosnak tűnik, valamint a multi belépést sem túl jól kezelte, kívülről érkező plugin/csomag telepítése után összeomlott stb... nem győzött meg.

Valami egyéb? Bármilyen egyéb linux ami a fent említetteket tudja?



2017. jan. 21. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Böngészőn keresztül akarod használni az asztalt, amit egyszerre többen is használnak?

Ezt szinte lehetetlen elérni, mert ha ketten használják ugyan azt a gépet, akkor blokkolják egymást. Szóval ez egy kicsit hülyén van megfogalmazva.


Viszont nas4free és ownCloudot használtam virtuális gépen kliens to kliens megoldható, ha nem dhcpn keresztül történik a címzés, de én 3 ugyan olyan gépet használtam a többi gép kiszolgálására. plusz putty is felvolt rakva rá, de lehetőleg ne 3-4 giga legyen azt csak debian/ubuntu combóval tudom elképzelni.

2017. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerver os-nek nem az lenne a lényege hogy egy gép kiszolgálja a többit? Akkor ez a NAS típusú megoldás kivitelezhetetlen hogy többen használják egyszerre az OS-t?
2017. jan. 21. 19:08
 3/13 anonim ***** válasza:
A szerver kapcsolatot teremt két gép között. Illetve funkcionálisan biztosít nekik szolgáltatásokat, pl a szerverre mentve az egyik kliens gép fájljait eltudja érni a másik. web szerver szolgáltatásával egy localhost crm és lehet egy felületen dolgozni, de összességében nem az a lényege, h azon dolgozzanak az emberek. Távoli asztal elérést viszont létre lehet hozni, amivel tudod kezelni a másik gépet, de a másik gépet így nem tudja használni az aki előtte ül -nagyjából ez a lényege.
2017. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Otthoni torrent szerverre gondoltam, és azon futott volna a torrent kliens is, de úgy akartam volna hogy többen is tudjanak rajta dolgozni egyszerre, ne kelljen várni a másikra míg kilép. Mint egy seed szerver csak egy gépet többen használtak volna. Otthonra, nem nyilvánosság elé.
2017. jan. 21. 19:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Használjatok dropboxot.
2017. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Dropbox... lehet nem ment át a kérdésem lényege.

A lényeg az, hogy ne a 450, 500w-os gépeknek kelljen menni a seedeléshez, letöltéshez állandóan, hanem a 20wattos mini pc-nek, amit el lehet érni távolról, több felhasználónak. Erre már végülis minden linux jó, csak az a multi felhasználós téma nem fog úgy látom működni.

2017. jan. 21. 19:41
 7/13 anonim ***** válasza:

pontosan mire kell ?

Azert santit mert ugye ha 3an hasznaljatok akkor 3 gép kell hogy 3an tudjatok rajta böngészni. azt meg minek ha van 3 géped azokon is lehet..


Ha fileserver kell, erdekes modon azokat tetted fel tehát feltételezem hogy az kell az irásoddal ellentétben az kellene neked, meg torrent, meg ilyesmi sima linuxot felraksz ami tetszik, en ubuntura szavazok mert nem kell sok cpu neki es minden leiras megvan a neten, es van grafikus felulete hogy tudjal vele ott is bohockodni,ha grafikus nem kell kisebb gep is jó mert akkor a servert dobd fel, webmin ala, a weben mindent tudsz konfiguralni.

2017. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja es miert akarsz a családon belül torrentezni?? tehat anyuka torrentezik a kisfiának dokumentumot vagy mire ??
2017. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem gondoltad át teljesen... Mi az igény pontosan?
2017. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ne az egyenként kb. 500w-os gépeknek kelljen menniük órákat a seedeléshez hanem a kis mini pc-nek, ami csak 20-30w-ot fogyaszt óránként - emiatt mehetne akár 24x7-ben is, jobb arány, nincs több hit'n'run miatti figyelmeztetés, és még a lemezműveletek is a kis pc-re lennének bízva,a normál pc-t használó családtagokat ez sem lassítaná.

Emellett lehetne ftp/samba szerverként is üzemeltetni, nem kéne pendrive-al szaladgálni, másolgatni, többször letölteni ha épp más is meg akarja pl. azt a filmet nézni.

Annyi a gondom, hogy a gépet amin a kiszolgáló linux fut, valahogy ugye el kéne érni távolról. Legkézenfekvőbb vagy a böngészőben elérés/kezelés lenne. Openmediavault azt hittem erre jó de mégsem, valamin mindig összeomlik.

Valami ötlet?

2017. jan. 21. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!