Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet windows 10 -re linux...

Lehet windows 10 -re linux (openSuse) rendszert telepíteni? 2féle rendszer legyen a gépemen.

Figyelt kérdés
úgy akarom hogy választhatok gép indításakor hogy melyiket töltsem be?

2017. febr. 11. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2017. febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom az új home patríció felajánlása erre való? Nem merek tovább lépni hátha eltűntetek mindent a gépről
2017. febr. 11. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet oprendszerre oprendszert telepíteni. A gépre telepítheted (a másik mellé), vagy virtuális gépbe.
2017. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De lehet ha több vinyóm van a gépbe nem?
2017. febr. 11. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkorsem lehet oprendszerre másik oprendszert telepíteni.

Viszont ahogy előttem is mondták, mellé, vagy virtuálisan lehet. Ehhez pedig nem szükséges feltétlenül másik vinyó, ugyanarra is lehet, ha van elég hely rajta.

2017. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na szép, közben elkezdtem telepíteni, elvileg akkor eltűnt minden.... Mindegy, azért köszi a válaszokat
2017. febr. 11. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Particionáld ketté a merevlemezt... de ha 2 lemezed van akkor úgy is jó. Először a Windows-t telepítsd majd a SUSE-t. Fordítva nem jó mert a Windows nem tűr meg maga mellett másik rendszert. Én speciel úgy szoktam hogy az automatikusan felajánlott home könyvtár partíciót hozzácsatolom a rendszer partícióhoz a SUSE-nál úgy hogy a felajánlást törlöm telepítéskor. Majd ha minden kész a rendszerbetöltő Grub2 felajánlja minden indításkor hogy válassz az indítandó operációs rendszerek közül.Később még a sorrendet is megválaszthatod hogy pl. a Windows kerüljön a lista elejére rendszerindításkor a YaST-ból. Nem bonyolult de ha bizonytalan vagy a dolgodban minden fontos dolgod mentsd le a lemezedről mielőtt bármit telepítesz.
2017. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is, megmaradt minden a gépemen mégis. De majd legközelebb megoldom hogy normálisan fent legyen mindkettő.

Off: Jelenleg ez a bajom, ezt kéne valahogy megoldanom: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

2017. febr. 19. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Több mint tíz éve ezt a kombót használom, előre Windowst majd mellé SuSE-t kell tenni. A rendszertöltőt is automatikusan felajánlja hogy melyik induljon betöltésnél és menet közben is meggondolhatod ma
2023. febr. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!