Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DVD írás hogyan?

DVD írás hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy .mkv formátumú videó fájlom, azt szeretném rámásolni úgy egy DVD-re, hogy azt a TV DVD lejátszójában is el lehessen indítani. Már letöltöttem a CDBurnerXP-t, arról azt láttam hogy jó, leírná valaki hogy hogy csináljam tovább?

2017. okt. 1. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Elindítod a programot, adatlemez-írást választasz. Betallózod a filmet a mappából, behúzod a lemezt területét jelképező mappába. Meg fog jelenni egy sávban hogy mennyi helyet foglal a lemezen. Ha nem haladja meg akkor mehet az írás.

A formátumra viszont érdemes figyelni, képes lesz-e adott kódolású videót lejátszani az eszköz. Nem csak az számít hogy mkv vagy nem, hanem hogy milyen egyéb kódolással rendelkezik és azt támogatja-e (jellemzően x264 [MPEG-4 AVC] a legelterjedtebb mára, az újabbak már vihetik az x265-öt [HEVC] is)

2017. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

" a TV DVD lejátszójában"...azt hiszem az csak a hagyományos dvd-videót szereti. (?)

Ha így van, akkor az mkv már "21. század" ahhoz képest. :)


DvdFlick ingyenes programmal beadod az mkv-t, és az készít egy dvd-video-t. Amely video_ts mappáját kell majd lemezre írni dvd-video formátumban.

Ez a legegyszerűbb szerintem.


Vagy ConvertXtoDVD, ami jó program, csak az fizetős. ( a 3-as verzót javaslom)

2017. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kipróbálom ezeket!
2017. okt. 1. 22:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt mondd meg, a készülék milyen formátummal birkózik meg?

Dvd, avi, mkv...?

Saccra mondtam, csak hogy DVD, nem volt ilyen tv-m soha. De ezzel a módszerrel (dvd-video) nincs sok faxni...

2017. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
DVD lejátszó nem játsza le az mkv formátumot, konvertálni meg nincs értelme, időigényes, dvd formátumban is ugyanúgy meg lehet szerezni, mint mkvban
2017. okt. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mostanában már csak mkv-ban vannak 90%-ban az új filmek. Szóval, ha régi a cucca, csak a konvertálás marad.
2017. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fenn vannak dvd formátumban is
2017. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ez egy elég régi Fekete szögletes Panasonic DVD lejátszó.
2017. okt. 2. 15:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha megtalálod dvd-ben, akkor jó. Ha nem akkor konvertálás. :)
2017. okt. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
, vessző lemaradt...
2017. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!