Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft fiók virágbolti...

Microsoft fiók virágbolti Windows-al összekapcsolva bant von maga után?

Figyelt kérdés
A laptomat anno újra kellett telepíteni. Akkor azt mondták, hogy egy program mindig beírja a Microsoft által hivatalosan kiadott ingyenes havi kulcsot így legális windowsom lesz. (KMSpico által talán) A napokban vettem észre, hogy a MS profilomban a "device" fülnél a laptopom feltűnt minden adatával és a windows aktivációs kulcsával. Na most ehhez a profilhoz Xbox one is hozzá van rendelve és elkezdtem azon izgulni, hogy ha nem "eredeti" a laptopomon a windows akkor zárolhatják a fiókom az xbox dolgaimmal együtt. A laptopomon azóta már kijelentkeztem a MS fiókomból (amit mellesleg nem értek h jelentkezett be, talán a skype miatt). Annyi lenne a kérdésem, hogy az aggodalmamnak van e valamiféle alapja vagy sem? Letilthatnak ezért a Live vagy Gold stb szolgáltatásról ha kiderül, hogy a tört OSem van?

2018. dec. 11. 01:50
 1/8 A kérdező kommentje:
(Windows 10 operációs rendszerről van szó.)
2018. dec. 11. 01:53
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor azt mondták, hogy egy program mindig beírja a Microsoft által hivatalosan kiadott ingyenes havi kulcsot így legális windowsom lesz. (KMSpico által talán)"

Lehet, hogy nem fogod megszívlelni, de te illegálisan használod a Windows-t. Nincs ingyenes kulcs, amit a Microsoft havonta kiad. Ha a Windows-t feltelepíted megvásárolt licenckulcs nélkül, 30 napig ingyenesen tesztelheted, amit követően aktiválnod kell. Ennek a folyamatnak a befolyásolása ellenkezik a licencszerződéssel. Az általad említett KMSpico azt hiteti el mindig a Windows-zal, hogy ez a próbaidőszak még tart - vagyis a KMSpico befolyásolja ezt a folyamatot.


Hogy van-e okod aggódni efelől? Nincs. Nem fogják rád rontani az ajtót, hogy illegálisan használod a rendszert. De attól a szoftver lopása olyan, mintha a boltból kenyeret, tévét lopnál.

2018. dec. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Kicsit kiegészíteném. Én személy szerint jobban aggódnék azon, hogy a KMSpico mi mást csinálhat még ezen kívül a háttérben. Gyakran tesznek ilyen törésekbe kártékony szoftvereket. Megfigyelheti, milyen billentyűket ütsz le, képernyőképet küldhet, stb.
2018. dec. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Lepd meg magad karácsonyra egy legális Windows licencszel. Refurbished is jó, de egy jól megválasztott ebay-es is (potom pénzért) megfelel.
2018. dec. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy windows licensz europaban 30-40k Ft-ra esik, nincs oem, nincs refurbished, itt ugyan annyire legalisak mint a kms aktivalasok. Nem arulja a microsoft csak azsiaban es nehany mas teruleten, es csak ott hasznalhatoak legalisan. (Ez benne van a szerzodesi szovegeiben valahol.)


A lenyeg, hogy jogilag nem biztonsagosabb a kms-nel, vagy aktivalatlan windowsnal.

2018. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

viperM


Abszolút legálisak a refurbished licencek, az hogy a Microsoft mit ír az EULA-ba, az egy dolog, a törvényt nem írhatja felül.

Számla, COA matrica, eredeti csomagolás és szerződés kell, és innentől akár magánszemélyként is továbbadhatod/veheted a szoftvert.

2018. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze veheted, eladhatod, de nem hasznalhatod a celorszagokon kivul, ez nem egy nem letezo torveny felulirasa.
2018. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy nem teljesen úgy van ahogy hittem. Korábban eredeti windowsom volt, majd a kollégiumi hálózaton bekaptam valami vírust, ami miatt lehetett újratelepíteni vizsgaidőszak közepén. Eléggé sürgető volt.. De akkor remélem nem lesz semmi probléma a MS fiókommal emiatt.


Hát 13 000 ft a legolcsóbb és az átlag 30 000 ft környékén mozog, jelenleg ezt nem tudom megengedni, de majd igyekszek eredetire váltani. Az egyetemi tiszta szoftver program hallgatók számára kimerül az office-ban. Tanárok és MTA tagok kapnak ingyenesen operációs rendszert sajnos hallgatók nem.

2018. dec. 12. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!