Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom lekérni a program...

Hogyan tudom lekérni a programom kimenetét C-ben?

Figyelt kérdés
A program kiírt a konzolra egy szöveget, és a végén egy return-nel vissza szeretném adni az értékét.

2019. szept. 8. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mármint te írtad a programot, és ami eredményt a programod előállított azt akarod vissza olvastatni? Itt én valami zavart érzek... az STDOUT (ez lenne a "console") csak írható a legtöbb oprendszer esetén. Mifelénk az eredményt lerakjuk egy változóba és azt írjuk ki. Vagy ha több darabból álló string akkor meg tudjuk, hogy mit küldtünk ki. Nem igazán értem mit akarsz vissza olvasni?
2019. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy értem a kérdést, de a main-ból egy return utasítással visszaadhatsz a shellnek egy értéket. Szöveget esetleg pipe-ba tehetsz, de nem tudom, a Win támogatja-e. (A Linux shellek igen.)

A fő kérdés: Mit akarsz csinálni a visszaadott szöveggel?

2019. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

c-ben csak return 0 lehet jó működés esetén.

Ha a konzolra kiírt szöveget akarod kezelni, arra a pipe való, azaz például így írod bele egy fájlba a kimenetet:

programom.exe >> output.txt

vagy egy másik program bemenetére:

programom.exe >> masikprogram.exe

2019. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy másik fájlba vagy programba akarom rakni.
2019. szept. 9. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor az előző válaszom...
2019. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!