Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Androidhoz léteznek ingyenes...

Androidhoz léteznek ingyenes komponenskönyvtárak ui fejlesztéshez?

Figyelt kérdés

Próbálgatom az alap android ui komponenseket, és elég fapadosak. Tényleg mindent kézzel kell összerakni?


Pl. akarok egy listát, amiben olyan elemek vannak, ahol van egy header, egy content, meg egy footer rész. Azt látom, hogy xml-ben lehet ilyeneket tervezgetni, de nem léteznek olyan kész komponensek, ahol megvan az egész elem tervezve, és én csak annyit mondok, hogy setHeader, setContent, setFooter és kész?


Egy desktopos GUI libraryban rengeteg kész ui elem van, amik azonnal paraméterezhetők, illetve egy csomó ingyenes gui toolkit létezik, ahol nem áll neki az ember listaelemet tervezni pl., csak veszi kész az ui elemeket, kiválasztja, ami kell, berakja őket egy görgethető listába, és azonnal működik. Ehhez képest az androidnál az az érzésem, hogy csak egy pár alap ui elem van, és minden kicsit bonyolultabbat kézzel kell barkácsolni.


Az Androidhoz nincsenek olyan java-s UI library-k, mint desktopon a Qt, Gtk, stb? Vagyis komplett libraryk rengeteg elemmel, amikből bármit könnyen össze lehet rakni?



2019. szept. 25. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Léteznek.
2019. szept. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Linkelnél párat? Én is keresgéltem, de én leginkább csak design template-eket találtam a Sketch-hez meg hasonlókat, illetve fizetőseket láttam.
2019. szept. 25. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!