Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Phpmyadmin, kéne még bármi...

Phpmyadmin, kéne még bármi mást csinálnom hogy működjön az idegen kulcs?

Figyelt kérdés
Azt szeretném hogy egy elsődleges kulcs, amit frontendről adok be, egy másik táblában lévő rekord elsődleges kulcsa is legyen. De úgy hogy csak az elsőnél adom meg frontendbe, a másik helyre adatbázis adatkapcsolattal húzza át. Meg van adva az Idegen kulcs megszorítások-ba, csak hát nem csinál semmit. Elméletileg nem az kéne, hogy mikor A táblán létrejön a rekord, mert frontendből létrehoztam, akkor b-táblába és létrejön, mert át kéne húznia az id-t és azáltal ott is új rekordot létrehoznia? Vagy ez nem ennyire egyszerű ahogy én képzelem?
2020. jan. 9. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem bizony.
2020. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor?
2020. jan. 9. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Az idegen kulcs nem "csinál" semmit.

Az idegen kulcs egy korlátozás.

Annyit jelent, hogy nem szúrhatsz be olyan rekordot, aminek az idegen kulcsa nem szerepel a fő táblában.

2020. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy van egy konyv táblád és egy szerzo táblád.

A konyv táblában van egy idegen kulcs, ami a szerzo táblára mutat, jelezvén, ki a szerzője egy könyvnek.

Attól, hogy te beszúrsz egy új szerzőt, nem jön létre automatikusan egy könyv is hozzá, azt külön kell létrehozni.


Fordítva: ha létrehozol egy könyvet, nem fogsz tudni hozzá olyan szerző ID-t megadni, ami még nem szerepel a szerzo táblában. Előbb azt kell beszúrnod, utána a könyvet.

2020. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De eleve, hogyan töltődne ki a kapcsolt tábla? Milyen adatokkal?
2020. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mutass egy adatbázis szerkezetet. Speciális esetben el tudom képzelni, hogy lehet értelme ennek, de nyilván akkor is manuálisan kell feltölteni a táblákat az előttem említett okokból kifolyólag (vagy írsz rá egy fgv.-t; nem tudom milyen rendszert használsz).
2020. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!