Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2 fős Messengerhez hasonlító...

2 fős Messengerhez hasonlító Android apphoz stack?

Figyelt kérdés

Elég valami low effort stack, mert tényleg csak 2 főnek kell.

Lehet hacky megoldás is, nem kell X-Y-Z service erre, meg arra, optimalizáció nem fontos, stb. :D

Nem igazán van sok szabadidőm, ezzel szemben hamarosan el kéne készülnie ennek az appnak.


Nem igazán csináltam ilyet, így nem is tudom, hogy hogy legyen.


Az egyik legegyszerűbb megoldás ami eszembe jutott az egy serverless, SQL backendes alkalmazás.


A DB-ben tárolódik minden elküldött üzenet, és adat, az alkalmazások pedig 1 másodpercenként lekérdezik, hogy lett-e új rekord, és ez alapján frissítik az alkalmazást.


A kliens pedig Unity-ben lenne, mert van tapasztalatom, minden mobil feature elérhető: kamerahozzáférés, értesítések, stb. Számomra eléggé megéri, még ha egy kicsit overkill is egy ilyen motor bevetése.


Előre is köszönöm a javaslatokat! :)


2020. ápr. 17. 11:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Csak az én példámban az "épp ír..." feature-t kicsit nehézkes megvalósítani. Persze megoldható úgy, hogy a DB-ben írás megkezdésénél bebillentek valamit, a másik felhasználó pedig erre figyel 0,5 sec-es polling time-al.
2020. ápr. 17. 11:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg ha van valahol valami ingyenes node szerver hosting lehetőség, akkor bepróbálkoznék azzal, hogy a realtime chat nem ilyen hacky db solution-önnel lenne, hanem az magán a szerveren keresztül.
2020. ápr. 17. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy herokun hostolhatsz nodejst 512mb-tal.
2020. ápr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!