Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozónak tanulni?...

Milyen programozónak tanulni? Tapasztalatok gyorstalpaló informatikusképzésről.

Figyelt kérdés
Hallottam arról,hogy vannak ilyen gyorstalpaló informatikus-képzések. Kb. 4 hónapig tartanak. Talán most még a kormány is támogatná ezeket a képzéseket. Melyeket érdemes csinálni? Hogy sikerült elhelyezkedni utána?

2020. ápr. 23. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Kérdés, hogy mennyien fogják tudni elvégezni és menyire lesz igény kezdőkre a járvány alatt és után. Ha olcsón hozzájutsz (és van rá időd), akkor nincs mit veszteni de én a helyedben nem számítanék egyszerű munkalehetőségekre.
2020. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te is csináltad? Neked milyen volt?
2020. ápr. 23. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen(ek) ez(ek) a képzés(ek)?


Milyen tanulni?Szenvedély tejes, de izgalmas is egyben.Sok alkalommal fogsz szenvedni, ha nem találod a megoldásra a problémát.De amikor rájössz és letudod írni, akkor az remek érzés.

2020. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hol csináltátok a képzést? Mennyibe került? Mennyire volt intenzív? Melyik Programnyelvet tanultátok?
2020. ápr. 23. 23:56
 5/11 anonim ***** válasza:

A következőket tudom mondani kommentárok hozzáfűzése nélkül:


* Az OKJ-rendszerű képzések gyenge alapot adnak csak, a cél itt inkább az, hogy az embernek papírja legyen, ha gyorsan kellene valamihez (pl. magánvállalkozás alapításához).


* Bootcampek: Igyekeznek modern alapokat oktatni, de nem adnak átfogó képet. Gyakorlatias az oktatás, de inkább betanítás jellegű a képzés.


* Egyetemi alapszakos képzés: Erős elméleti alapot ad, de a tárgyak nagy része szívatás és a tananyag elavult. Viszont a diploma miatt ez a legértékesebb.


* FOSZK képzések: Az egyetemi alapszakos képzéshez hasonlítanám, csak koncentráltabb a tárgyak köre, így kevesebbet kell vele szívni. A tananyag ugyanúgy elavult, de hamarabb lesz papírod róla, hamarabb tudsz elmélyedni a szakmában. A diplománál kevesebbet ér a papír, de mindenképpen többet ér, mint egy OKJ vagy Bootcamp.

2020. ápr. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Meddig tart egy ilyen FOSZK képzés?

Még nem sikerült kigugliznom.

2020. ápr. 24. 04:02
 7/11 anonim ***** válasza:
2 évig
2020. ápr. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A jelenlegi paici helyezet nemnkedvez a pályakezdőknek. A legtöbb cég a járvány miatt kivár. Ezzel együtt az utóbbi hetekben sok porgramozót is elbocsájtottak, aki teheti inkább őket veszi fel, mert békeidőben kb lehetlen lenne egy ilyen kínálat megléte. Juniorból mindíg van bőven. Alapból 6 hónapot lazán lehet álláskeresére számolni, de most inkább 1 évet mondanék.

Azt is valószínűtlennek tartom, hogy egy ilyen 1-1,5 milkás képzést a kormány állna, max egy részét vagy nagyon kevés embernek. De ha állja, akkor nyilván durva túljelentkezésre és versenyre kell számítani, hiszen nem csak te akarsz ingyen képzést. Szóval így vagy úgy, de még bejutni is nagyon nehéz lesz. És akkor elértünk a fő kérdéshez, egyáltalán érdekel a programozás? Mert ha igen, az azt jelenti, hogy már tegnap elkezdted tanulni önszorgalomból. Az ilyen "jó lenne sokat keresni" dolgok nem szoktak működni, meg az se, hogy várunk a képzésekre, mert ott majd a seggünk alá raknak mindent. A programozásban pont az a feladat, hogy te rakj mások segge alá dolgokat.

2020. ápr. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondolom én, hogy nem lesz egyszerű megtanulni... Egyébként érdekel is meg abban bízom, ha vége a 2 év mulva mondjuk enyhül a válság, akkor azért egyszerűbbesz. Bár gondolom kell pár esztendő mire az ember Juniorból feljebb lél.
2020. ápr. 24. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ha jól emlékszem akkor egy építészmérnök ismerősöm próbálkozott ilyennel. Plusz angolból is elég penge volt. Ha jól tudom ő pályát is váltott de nem tudom mi van azóta vele. Sztem ha van vmi komolyabb gazdasági vagy műszaki diplomád meg angol nyelvtudásod akkor akar lehetséges is lehet a dolog.
2020. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!