Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Próba-hiba módszerhez hol...

Próba-hiba módszerhez hol találok algoritmust vagy mi alapján tudnám elkészíteni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Atyaisten. Ez a trial and error-nak a magyarosított változata?
2020. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen
2020. ápr. 27. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. Ha úgy fordítom, hogy "próba-szerencse", akkor az többet elárul magáról?


Ez nem egy konkrét algoritmus. A trial and error arról szól, hogy próbálgatással oldják meg a feladatot.


Pl. meg szeretnénk oldani az x^2-10=-1 egyenletet. Ezt épeszű ember úgy teszi meg, hogy alkalmazza rá a másodfokú megoldóképletet, de végülis megtehetnénk azt is, hogy elkezdünk x helyére számokat behelyettesíteni és egyszer csak sikerül megtalálni a megoldást (vagy nem és akkor végtelen ideig fut az algoritmus). Ez utóbbit hívják trial and error módszernek.

2020. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm :)
2020. ápr. 27. 23:12
 5/5 tabaki ***** válasza:

Példa a módszer gyakorlati alkalmazására és hatékonyságára:


...Mikor egy hét múlva sem jutottak eredményre, segítségül hívták Sifrián professzort, a titkosírások legkiválóbb szakemberét, a láthatatlan kszóbjelek megalkotóját. A professzor áttanulmányozta az inkriminált levelet, valamint a katonai rejtjelfejtők munkájának eredményeit, és kijelentette, hogy a próbálkozások és hibák módszerét kell alkalmazni, csillagászati méretű számítógépeket véve igénybe.

Követték a tanácsot, és kiderült, hogy a levelet háromszáztizennyolc módon lehet értelmezni.

Az első öt variáns így hangzott:

„A csótány szerencsésen megérkezett Bürgefalváról, de a parázs kialudt.” „A mozdony nagynénikéjét nyolckor várja a rántott ürüborda.” „A barátfüle kézfogója elmarad, mert a molyok megették a hálósapkát.” „Erre kakas, erre tyúk, erre van a gyalogút.” Végül: „Ha az egrest kínvallatás alá vetik, sok mindent ki lehet facsarni belőle.” Sifrián professzor úgy vélekedett, hogy az utóbbi variáns a rejtjel kulcsa. Háromszázezer próba után kijelentette, hogy ha a levél valamennyi betűjét összeadják, majd levonják az összegből a nap parallaxisát és az esernyőgyártás évi növekedésének együtthatóját, a maradékból pedig köbgyököt vonnak, akkor a következő szó jön ki: „Krucafix.” A telefonkönyvben találtak egy Krucafux nevű állampolgárt. Sifrián úgy vélekedett, hogy a hiba szándékos, és csupán a nyomozás megnehezítését szolgálja. Krucafuxot letartóztatták. Miután hatodfokú meggyőzésnek vetették alá, bevallotta, hogy kapcsolatban áll Trurllal, sőt az rövidesen mérgezett szögeket és kalapácsokat küld neki az uralkodó agyonpatkolása végett. Miután ily módon megszerezte az árulás egyértelmű bizonyítékát, a Rejtjeles Alakulatok Marsallja a királyhoz rohant...


(Stanisław Lem: KIberiáda, Murányi Beatrix fordítása)

2020. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!