Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » NodeJS, Express, php kód...

NodeJS, Express, php kód kiíratása nem működik?

Figyelt kérdés

A fájl HTML részét hiba nélkül kiírja, ahogyan kell, viszont a PHP-t nem, bármi is legyen az.

Mi lehet a gond?



A home.php így néz ki (a lényeges része):

<body>

<h2>teszt</h2>

<h2><?php echo "tesztPHP";?></h2>

</body>


A JS kód így néz ki:


app.get('/', (req, resp) => {

readFile('./home.php', 'utf8', (err, page) => {

if (err) {

resp.status(404).send("ERROR 404");

} else {

resp.send(page);

}

});

});


2020. máj. 28. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A nodeJS Express keretrendszerébe nincsen PHP-értelmező beleépítve
2020. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Így világos. PEdig már azt hittem, egyszerűbb lesz a dolgom, hah.

Köszi :D

2020. máj. 29. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:

A javascript alapvetően kliens oldali böngészőben futó nyelvként kezdte pályafutását, később készítették el a NodeJS keretrendszert, amiben szerver oldali kódot lehet írni Javascript nyelven. A PHP eleinte egy szerver oldali

dinamikus html renderelő segédeszközként kezdte, és ebből lett szerver oldali nyelv. Te itt most két szerver oldali technológiát szeretnél egy projekten belül használni, ami eléggé meredek, helytelen elképzelés. Illetve, ha a javascriptet klins oldali változatban használnád, akkor az express NodeJs könyvtárnak semmi keresnivalója a kódodban, hanem kliens oldali plain Javascriptet, jQuery-t, VueJs-t használhatnál klines oldalon. Esetleg REST API-n keresztül hívhatnál egy PHP, vagy egy NodeJs szkriptet. De szerintem lépj jó párat vissza, és előbb legyél tisztában a webes architektúrával, hogy mi fut böngészőből, mi fut szerveren, a kettőt mi köti össze. Mert egy kicsit homályt érzek.


Illetve lehet, hogy a NodeJs-t csak proxy szerverként használnád a PHP felé, és az express-es kódot nem klins, hanem szerver kódnak szántad úgy szintén, de ezt sem hiszem, mert akkor nem html-t renderelnél ki a PHP-ban, hanme Json-t, amit a Node-ban csak átalakítanál.


Kezd az alapoktól, és ne kapj bele mindenbe, azért mert trendinek néz ki, hanem próbálj egy STACK-en normálisan fejleszteni először, és utána próbálkozz több szerveroldali nyelvvel, de ne egy projekten belül.

2020. máj. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltaképp egy kulturált kinézetű, funkcionális oldalt össze tudok rakni abból, amit az évek alatt megtanultam (html, css scss, php, js (pure), sql(ha szükséges)) és gondolkodtam, mi lehetne a következő lépés. Nem tudom pontosan mit szeretnék csinálni, csak azt, hogy weblapokkal kapcsolatos legyen. 2 évet tanultam magamtól csak a fent említetteket, hogy legyen egy szilárd alapom. Szeretnék egyet előre lépni, ha érted. Csak épp piszkosul nem tudom, hova :D
2020. máj. 31. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!