Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# windows formba van 10...

C# windows formba van 10 comboboxom és egy küldés gombom, hogy ellenőrizzem le legegyszerűbben a beadott adatokat, hogy megfeleljen az álábbi feltételeknek?

Figyelt kérdés

Az adatokat csak akkor lehet elküldeni, ha legalább egy comboboxban ki van választva adat.

Nem lehet kettő comboboxban ugyan az az érték.

Az utóbbival az a probléma ha csak a 2. és 8. comboboxban választok ki értéket akkor nem elég ezt a kettőt leellenőrizni, hogy ugyan azok-e, mivel az üres comboboxokat egyenlőre értékűeknek veszi.

Meg így minden egyes comboboxra több ezer variáció van, hogy mivan ha 1., 2., 5, 9., comboboxban van adat vagy 1., 3., 4., 8., ....


Egy 2000soros else-if-el meg tudom oldani, de van erre egyszerűbb megoldás?



2020. júl. 12. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez elég érthetetlen, legalábbis számomra.


Annyi talán segít, hogy a comboboxokat group-okba lehet szervezni.

2000 soros if else biztos, hogy nem kell, de még a tizede sem.

2020. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

„a comboboxokat group-okba lehet szervezni”


Vagy akár eleve egy tömb/lista elemeiként létrehozni. A feladat tényleges ismerete nélkül mindenesetre úgy tűnik, mintha ez a része ily módon hétköznapi és gépies műveletekre lenne egyszerűsíthető. Legjobb lenne, ha bemutatnád, vagy legalább pontosabban ismertetnéd a programodat, mert az a gyanúm, hogy valami alapvető tervezési gyengeség lehet benne. Ez legalábbis nem zárható ki annak alapján, hogy egyáltalán eszedbe ötlött a 2000 soros else-if.

2020. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, miután szétbontottam 2 csoportba(amiknek nincs megadva érték, illetve aminek megvan) majd dupla for ciklussal végigmentem , a belső ciklus változóját pedig mindig egyel növeltem. Így sikerült megoldanom
2020. júl. 13. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!