Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A frontend fejlesztés, mint...

A frontend fejlesztés, mint specializáció jó karrier útat biztosít? 30-40 év múlva is lesz rá szükség?

Figyelt kérdés
2020. júl. 13. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Max ha magas szinten űzöd, manapság tele a piac ilyen pistike frontendesekkel.
2020. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

5+ éve vagyok fejlesztő, ebből közel 3, hogy csak frontend.


Valóban rengeteg a kókler frontendes, ennek szerintem az az oka, hogy HTML és CSS kódot könnyű gányolni, valami megjelenik a böngészőben akkor is ha az egyébként teljesen rossz.


A belépőszintű React/Angular tudás meg szintén nem igényel nagy időbefektetést, de 30-50 komponensből álló alkalmazásnál már sok mindent figyelembe kell venni hogy a teljesítménye elfogadható legyen.

2020. júl. 13. 09:44
 3/10 A kérdező kommentje:
Viszont én is úgy látom, hogy a magas szintű tudást és professzionális hozzáállást keresik/megfizetik a cégek.
2020. júl. 13. 09:45
 4/10 anonim ***** válasza:
7%

"5+ éve vagyok fejlesztő"


Dehogy vagy te fejleszto, ha ilyeneket kerdezel, legfeljebb kamu kerdeseket "fejlesztesz" a gyk-ra minimalberert! ;D

2020. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia! Ha budapesti vagy és van kedved konstruktívan beszélgetni a témáról (karrier mint szoftverfejlesztő, szakterületek jövője, piaci viszonyok), akkor fussunk össze személyesen, de ez a névtelen beszólogatás nagyon gáz viselkedés.
2020. júl. 13. 12:38
 6/10 savanyújóska ***** válasza:
Szerintem amire nem túl szofisztikáltan rá akart mutatni, hogy a gyk-n kérdezni szakterülettel kapcsolatban, ilyen mélységben, nem túl professzionális hozzáállás. Én is 5+ éve fejlesztek, volt minden, most épp devopsból próbálok jó lenni, és szerintem 5-10 évre előre is kb. láthatod max a trendeket, nemhogy 30-40 évre. Szvsz frontend mindig lesz, maximum a technológia változik, szóval amíg hajlandó vagy tanulni, és érdekelnek az újdonságok, plusz úgy érzed, hogy 3-5 éves távlatban keresett amit csinálsz, nyugodtan elköteleződhetsz egy irány (jelen esetben frontend) mellett.
2020. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


"gyk-n kérdezni szakterülettel kapcsolatban, ilyen mélységben, nem túl professzionális hozzáállás"


Úgy gondolom, hogy itt egy elég heterogén közösség van, mindenféle területről olvasgatják ezt a fórumot és több perspektívát is megismerhetek.


Milyen helyen lenne szerinted professzionális hozzáállás felvetni ezt a témát? Facebook csoportok? Prog.hu fórumok? Személyesen meetupokon?

2020. júl. 13. 12:47
 8/10 savanyújóska ***** válasza:
Yep, +kollégák, meg nem azt mondom, hogy ettől te ne lennél professzionális(ezt innen nem is tudnám megmondani, ha akarnám se), vagy hogy ne legjobb tudásom szerint válaszolnék. Az, hogy én nem így érdeklődnék, egyrészt a magánügyem, másrészt azért írtam le, hátha még máshol nem kérdeztél körbe, és akkkr lesz pár extra gondolat onnan is. De ezzel kb. túl is ragoztuk, lényeg, hogy szerintem teljesen jó irány a frontend, de 30-40 évre lehetetlen ennyire előre látni, hogy mi lesz majd.
2020. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Milyen helyen lenne szerinted professzionális hozzáállás felvetni ezt a témát? Facebook csoportok? Prog.hu fórumok? Személyesen meetupokon?"


Hülyeséget mondott. Neked van igazad, valóban, eleve, mindenhol heterogén csoportokat találsz, bármerre mész. A prog.hu-n is túlteng a gyenge amatőr, a hobby programmer, a wannabe, ahogy a hup-on, face-en és másutt is. De szakmai, van még annál is kompetensebb választ (HR), kis szerencsével, kaphatsz itt is.

2020. júl. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
Őszintén? A franc tudja, mi lesz 30-40 év múlva. De ha akkor is lesz felhasználói interakció, akkor ahhoz frontendre is szükség lesz - persze lehet, hogy a mai technikákra már nyomokban sem fog emlékeztetni...
2020. júl. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!