Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő megtanulni junior/g...

Mennyi idő megtanulni junior/gyakornoki szinten programozni?

Figyelt kérdés

Szinte nulláról, (idén emelteztem, c#-ot tanultam).

Szeptemberben kezdem a nappali mérnök infót. Foszkom már van, igaz hálózatos.


Szeptemberig napi 6 órát tudok rászánni. Utána meg majd kiderül a suli mellett hogy lesz (talán 2-3 óra/nap átlagosan).

Mennyi idő olyan szintre eljutni, ahol már fizetnek is? Legyen akár sima gyakornok (bár gyakornoki álláshirdetést nem találok, szóval érdekes lesz így.... vidék, megyeszékhely)

Idén csak a tescos diákmunka marad nekem? Vagy azért van esély?

Windows és linux szerver konfigurálás nem annyira jön be. Ahogy néztem, rendszergazda/hálózatos hirdetésekből még kevesebb van.


2020. júl. 15. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
Ráérsz Egyetem után. Úgyse lesz időd rá, főleg első két félévbe. Ha ilyet akartál volna akkor: duális képzés.
2020. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom mennyire vidék, de a baj az, hogy Magyarországon Budapesten kívül a legtöbb helyen nem csak gyakornoki állás nincs, de másmilyen fejlesztői se.
2020. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Erre nehéz jó választ adni, mivel nem ismerem a képességeidet, szóval inkább megosztom az én történetemet konkrét (budapesti) összegekkel.


Középiskolában én is C#-ban tanultam a programozás alapjait, de azok tényleg csak az alapok voltak, azt konkrét tapasztalatnak nem könyveltem el, mert a nyelvi sajátosságokat semennyire sem érintettük, nem is az volt a lényege az egésznek.


Utána 3.5 évig jártam egyetemre, ahol C++-al kezdtük újra az alapozást, aztán végig Java-t erőltettek. Nekem nem tetszett a Java, szóval a 4. félévem után sikerült találnom egy gyakornoki állást minimál bérért, amit csak azért voltak kötelezőek kifizetni, mert ősszel tudtam kezdeni heti 20 órában és a kötelező szakmai gyakorlat idejénél tovább tartott. Ez kemény 40k huf volt havonta, de legalább láttam végre először gyakorlatban is használt kódot.


Ezután kezdtem el autodidakta módon C# / .Net-et tanulni. Ugye itt még 1.5 év hátra volt nekem az egyetemből, szakdolgozatomat is C#-ban (asp.net mvc framework) írtam.


Utána kezdődött az álláskeresés. Itt már elmondhattam, hogy 1.5 éve bohóckodok, de a szakmai gyakorlatom 4 hónapig tartott és még azt sem nevezhettem valódi munkatapasztalatnak.


A 4 hónap alatt kb. 10 cégtől kaptam "bocsi, ez kevés lesz még ide" visszajelzést, de minden interjú után felkészültebben mentem a következőre, mert tudtam, hogy amit korábban még nem is hallottam, arról már legalább egy kis halvány fogalmam van.


Felvettek az első munkahelyemre, miután már 1 év 10 hónapja elhatároztam, hogy C# / .Net-ben szeretnék fejleszteni. Itt 4 hónapot voltam, első 3 hónapban bruttó 400k-ért, utolsó hónapban bruttó 450k-ért.


Utána következő munkahelyemen (ami nagyon nem volt szakmai) 400k bruttóért ( 2/3 része legaláisan, 1/3 része feketén ) robotoltam egy fél évet, közben kopott is valamennyit a rutinom, mert rengeteg idő elment a rendszergazdai feladatokkal.


Utána váltottam a mostani munkahelyemre, ahol 500k bruttót kapok. Szóval a mostani fizetésem és az elhatározásom között 2 év 10 hónap telt el úgy, hogy előtte már 2 éve egyetemre jártam. Ez így 4 év 10 hónap nálam.


Hogy neked mennyi idő lesz az nyilván nagyban függ tőled.

2020. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%
Hát igen. Aki a kis pénzre megy az C#-ozik. :). Aki többet akar nem ragad le itt, mint az utolsó.
2020. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Ráérsz Egyetem után. Úgyse lesz időd rá, főleg első két félévbe."

Nekem pont az első 2 félév lesz a lazább (elvileg). Felsőoktatási szakképzésem már van (ez a 2 éves foszk, azért írom mert nem mindenki ismeri). Kreditek egy részét beszámítják, szakmai gyakorlatot is elvileg. Tanár függő (ki az aki elfogadja a foszkos tárgyat), de ideális esetben 2 - 2,5 év múlva államviszgázhatok. Szakirányt tekintve megvagyok lőve (muszáj hálózatok fele mennem, mert csak ott számítják be a már megszerzett kreditek egy részét).


2# Valóban nincs sok hirdetés, de azért akad 1-2 cég, akik néha keresnek juniorokat is (szoktam csekkolni őket).


3# Történeted alapján ebben az évben már nem nagyon lesz esélyem.

De egyetem végére simán összejöhet, ha beleadok mindent.


Köszönöm a válaszokat. Jöhet még hozzászólás a témával kapcsolatban, ha van.

2020. júl. 16. 00:04
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

#4-es, ha teged a penz motival elsosorban, akkor csak sajnalni tudlak. Viszont szerencsere nem kell egyutt dolgoznom veled.


Amugy meg a nyelv csak egy eszkoz, egy jo fejlesztot jol megfizetnek, fuggetlenul hogy milyen nyelven fejleszt.


Ha te neked valami ilyesmi kep van a fejedben: "fUjJ c# Es MiNdEn MaS nYeLv AmIvEl NeM fOgLaLkOzOm", akkor te egy nagyon intelligens ember lehetsz.

2020. júl. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Meg ennyit itt hagyok a C# / .Net gyulolo(k)nek.


[link]

2020. júl. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

"ha teged a penz motival"


Természetesen a pénz is motivál. Nem mindegy, hogy netto 200 - 300 at keresel vagy 700 - 800 at akár többet.

2020. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Junior szintrol beszelunk (esetemben 1 ev munkatapasztalata), ahol a 700-800 egyertelmuen nem johet szoba.


5+ ev munkatapasztalattal, relevans tudassal meg ugyan ugy sokat lehet keresni C#-al, mint mondjuk Java-val. Nyilvan egy banki szektoros javas munkahely jobban fog fizetni, de 1M brutto koruli fizetest ugyan ugy el lehet erni, az afolotti kulonbseg a fizetesek kozott magyar viszonylatban pedig elhanyagolhato szerintem, mert nagyon nem azon fog mulni a letfenntartasod.

2020. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha meg idezel, akkor azt legyszives pontosan tedd, mert nem disznek tettem hozza, hogy "elsosorban". Nem itelem el azt, ha a penz is motival, mert nyilvan nem a munka oromeert dolgozunk, viszont az elso megnyilvanulasod alapjon nekem az jott le, hogy csak a penz miatt csinalod az egeszet. Gondolom nem kell mondanom, hogy ez a ket hozzaallas nagyon messze van egymastol.
2020. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!