Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet egyetem nélkül...

Hogy lehet egyetem nélkül fejlesztői állást találni?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, ebben a kategóriában nem túl népszerűek az egyetemek. Hogy találhat valaki fejlesztői állást, ha jogviszony nélkül nem lehet gyakornok, és nincs semmi tapasztalata? Elfogadják a github repót referenciának (ahol jó esetben nem csak az online kurzusok házijai vannak)?

2021. márc. 11. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én fejlesztői pozícióban vagyok, még BSc alatt keresett meg a cég egyik HR-ese, de csak védés után vettem fel vele a kapcsolatot. Aztán volt interjú, majd felvettek. Előtte csak szakmai gyakon voltam, de az is más terület volt. Referencia az egyetemi projektfeladatok voltak.
2021. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

A lényeg a portfóliód lesz.

Menj fel pár freelancer oldalra, Facebook csoportba.


Keress olyan hirdetéseket, amik egy-egy konkrét feladatról szólnak és úgy érzed meg tudnád csinálni, majd vedd fel a kapcsolatot a hirdetővel, hogy elvállalnád ingyen, cserébe hagyja hogy referenciaként használd github-on, linkedin-en, stb.


Ha összejött legalább 10 vállalható(!) referencia-anyag, akkor azzal már elkezdhetsz konkrét alkalmazotti, junior szintű állásokat megpályázni.

2021. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

"Ha összejött legalább 10 vállalható(!) referencia-anyag, akkor azzal már elkezdhetsz konkrét alkalmazotti, junior szintű állásokat megpályázni."


Minek nyomod a hülyeséget?

Miért is dolgozna bárkinek ingyen?

Egy cég el sem fogadhatja az ingyen munkát. Szigorúan véve még magánszemély sem.

De miért is tenné, hogy másnak dolgozik? Pláne, ha nem is érdekli azokat, akiknek szánja a referenciát?

A munkaerő leválogatása a gép előtt kezdődik. Az első amit néznek, az a képesítés meg a gyakorlat. Ha ez megvan, akkor jöhet egyáltalán szóba az aspiráns, ha az életkora megfelel. Tehát, ekkor lehet egyáltalán reménye interjúra.

Csak az a gond, hogy a szakképzettséggel rendelkező pályakezdőktől is megkövetelik a munkagyakorlatot. Ez a jelenség évek óta fennáll. Akkor mégis, ki a bánat mozdulna rá egy képesítés nélküli szerencsétlenre?

Elárulom, senki.


Ha a valóságról nincs fogalmatok, akkor a vágyaitokat, vagy a sejtéseiteket, tippjeiteket ne itt írjátok le, mert csak másokkal b..tok ki.

2021. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

"Egy cég el sem fogadhatja az ingyen munkát. Szigorúan véve még magánszemély sem."


Én 3 hónapig ingyen dolgoztam egy cégnél .. így kerültem ben .. amúgy embert se kerestek .. Úgy voltam vele maximum tapasztalatnak jó lesz .. aztán végül 3 hónap után jött a munkaszerződés.


Szóval lehet ingyen is dolgozni. Ebben a szakmában, főleg pályakezdőként a szakmai tapasztalat "amit ingyen kapsz!" többet érhet, mint a kezdeti fizetés ... vagy lehet állást se találsz..


Az ingyen munkaerőt minden cég szereti. ;)

2021. márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Valaki végig ingyen dolgozik életében: sourceforge, freeware software, stb.
2021. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

"Valaki végig ingyen dolgozik életében:"


És ezt te el is hiszed?

Miből élne meg az ilyen?

Aki hobbista és feltolja a dolgait ide-oda, nem számít.

2021. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

"Miből élne meg az ilyen?"


Támogatások. :)))

2021. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha valakit támogatnak, akkor az nem ingyen dolgozik.

Linus Torvalds sem ingyen dolgozik.

2021. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
A támogatás nem fizetés... :)
2021. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
10: Az elején ingyen csinálta mindenféle pénz nélkül. ;) A támogatást se kéri, csak kapta ennyi ... Ingyen dolgozik.
2021. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!