Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python! Weboldalról hogy...

Python! Weboldalról hogy tudnék behúzni infót?

Figyelt kérdés

Pl rákeresek arra a szóra, hogy "kamer"

És a megjelentített jelentéseket hogyan tudnám behúzni a PyCharm-ba pl?


[link]


Jelen esetben: room, chamber



2021. ápr. 5. 18:49
1 2
 1/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Először is, ha megnézed a linket, tartalmazza a forrás- (nederlands) és célnyelvet (engels), valamint a keresett szót (query=...). Szóval elég átírnod a linket, ha más szóra akarsz keresni.


Másodszor, ha nyomsz egy CTRL+U kombinációt, meglátod a honlap html-kódját. Pythonból ehhez a kódhoz fogsz hozzáférni, és ebben van elrejtve, amit keresel.


A programnak először az url-t kell létrehoznia (egyszerű input bekérés, szövegformázás), majd le kell töltenie a html-kódot (pl. urrlib.request vagy requests modul), majd ki kell hámoznia a kódból a szükséges információt. Ehhez használhatsz reguláris kifejezéseket (re modul), vagy BeautifulSoup-ot, vagy valamit, amit webscrapinghez találtak ki.

2021. ápr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Itt járok:


----

word = input("Enter the DUTCH word to find the meaning : ")

url1 = " [link] + word

url3 = " [link] + word

import webbrowser


webbrowser.register('chrome',

None,

webbrowser.BackgroundBrowser("C://Program Files (x86)//Google//Chrome//Application//chrome.exe"))

webbrowser.get('chrome').open(url1)

webbrowser.open_new_tab(url1)

webbrowser.open_new_tab(url3)


---

Szóval megnyitja a két oldalt, ami kell nekem. Az egyik a szótár a jelentésekkel, a másik pedig megmutatja, hogy a főnév "de" vagy "het" névelővel rendelkezik.

Márcsak ezeket kéne behoznom a Python-ban.


Pl a "kamer" inputot adva:

de kamer - room, chamber

2021. ápr. 5. 19:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Két dologra lesz szükséged:


1. az oldal tartalmát - a HTML kódot - bele kell raknod egy változóba - erre szolgál például a requests:

[link]

vagy az urllib3:

[link]

vagy a pycurl:

[link]

modul


2. Az így létrehozott változó tartalmából ki kell szedned a számunkra érdekes HTML-elemeket. Hogy melyik számodra az érdekes, azt a böngésző fejlesztő eszköztárával (F12 vagy CTRL+Sift+I billentyűkombináció) derítheted ki - esetedben a "dictLink" osztályú linkek (<a>).


A szűréshez ott a BeatifulSoup:

[link]

Python-modul

2021. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezeket a modulokat előre le kell tölteni?
2021. ápr. 5. 19:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Szóval mind a requests VAGY urllib3 VAGY pycurl ÉS a beatifulsoup modulokat be kell szerezni - ez történhet a pip segítségével vagy Linux esetén a beépített csomagkezelővel - majd az import utasítással:

[link]

meghívni.

2021. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Viszont ilyet még sose csináltam, pár napja tanulom a Python-t.


A pip-et hogyan tudom használni ilyenre?

(Microsoft Windows-om van, nem Linux)

2021. ápr. 5. 20:13
 7/11 anonim ***** válasza:

A pip leírásában:

[link]

szerepel a telepítése is.

2021. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha jó fejlesztői környezetet használsz mint a python esetében a pycharm akkor

file/[project neve]/python interpreter/ott pedig jobb felül kis + ikon/beírod a modul nevét/install


Ha nem sikerül telepíteni akkor általában a requirements tehát a követelmények az oka. Annak utánna kell nézni hogy mire épül.


Itt egy kis kódrészlet hogyan szedem én ki belőle az infót.. (több éves beadandó, ma már nem így csinálnám de kezdésnek jó)

" [link]


A csillagok helyén eu szerepel a linkben

2021. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pycharm-ban csinálom, de nem találom sehol amit írsz fent:


file/[project neve]/python interpreter/ott pedig jobb felül kis + ikon/beírod a modul nevét/install



Ezt hol kell keresni?

2021. ápr. 7. 15:52
 10/11 anonim ***** válasza:

uhh bocsi kihagytam egyet.. szóval

file/settings/baloldalt kikeresed ezt project[project neve ahogy elnevezted]


Ezután lenyitod a mellette szereplő kis nyilat, ott python interpreterre kattolsz. Aztán jobb felül a kis plusz ikon, majd beírod a csomag nevét és telepít.

2021. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!