Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem gondoljátok hogy túlzásba...

Nem gondoljátok hogy túlzásba viszi már a google a biztonsági funkciókat? Így sem igen törik már fel a 64bites titkosításait nem?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 20:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 A kérdező kommentje:

Olyan biztos lesz ez már lassan hogy telefon nélkül be sem léphetsz abba a sz*rba!


[link]


Én olykor élvezem hogy nincs nálam a telefonom és nem csak akkor szoktam be lépni a fiókomba ha otthon vagyok!


Én ezért szívesen vállalok egy kis plusz kockázatot de nekem röhej ez hogy a f*szomba törnék fel a világ legjobban védett rendszerét? Egy választható funkciót minek tesz kötelezővé? Nagyon kommunizmus szaga lesz most már a dolognak! Az meg milyen már hogy nem lehetünk trágárak amikor épp ezt hozzák ki belőlünk!

2021. máj. 8. 21:12
 2/89 anonim ***** válasza:
93%

Hadd meséljem el..

Múltkor a munkahelyen szükségem lett volna rá, hogy a privát Meet-embe belépjek. A Google visszautasította, mondván: erről a gépről még nem jelentkeztem be. De küldött egy kódot az otthon levő tabletembe, írjam be azt. Oké, köszi. Rákattintok, hogy "más lehetőség", de más lehetőség meg nem volt. Elgondolkodtam, hogy a sok biztonsági intézkedés már oda vezet, hogy nem is az ártó szándékú emberek és szoftverek jelentik már a nagyobb veszélyt, hanem a "biztonsági" intézkedések. Mi van, ha mondjuk új gépet veszek, a tabletemet meg mondjuk összetöröm, eladom, vízbe ejtem, stb.? Akkor nesze neked, Gmail.

2021. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
100%
Igen, túlzásba viszi és nem csak ezt hanem a kémkedést is.
2021. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
79%
Nekem még úgy sem adta ki a jelszót az ügyfélszolgálat elfelejtett jelszó eseten, hogy bemutattam a számlát, hogy én fizetem évek óta a fiókot (g-suite) 🙂
2021. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
73%

Megoldás: Próbálj minél kevesebb Google szolgáltatást használni, pl Protonmail stb. Persze a YouTube-hoz és hasonlókhoz muszáj Google fiók... Tényleg undorítóan van a rendszerük megcsinálva, nem egyszer okozott már többórás fejfájást nekem is.


Nagyon remélem, hogy lassan lesz valami, ami megtöri a Google hatalmát és elkezdenek a felhasználókra figyelni. Csak sajnos erre kevés az esély.

2021. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
58%
Ez mit keres a programozás kategóriában?
2021. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 A kérdező kommentje:

Hátha okosabbak leszünk a programozóktól!


Mit érezhetnek most a robot Fetisesek? Bezzeg ez nem számít szexuális zaklatásnak! A Google itt nagy áldozatot hozott legyünk hálásak!


Vagy 2048 bit bocsesz le vagyok maradva! Még a wifikből indultam ki de már az is 256bites xD


[link]

2021. máj. 8. 23:34
 8/89 Argloss ***** válasza:
76%

Szerintem nem. Ha belegondolsz sok esetben ezen az egy fiókon múlik az összes többi. Ha te bele tudnál lépni a Google fiókomba, akkor hozzáférésed lenne az összes online vásárolt cuccomhoz, a paypal fiókomon keresztül a pénzem egy részéhez, kérhetnél jelszó emlékeztetőt az ügyfélkapumhoz, sok-sok kellemetlenséget tudnál okozni vele...

Lássuk be, a felhasználók többsége, ha teheti, akkor 1234 színvonalú jelszavakat használ és azt lehetőség szerint mindenhol. Viszont mostanra az email címek fontossá váltak és olyan visszaélésekre adnak lehetőségeket, hogy bele kell kényszeríteni ebbe a felhasználókat a saját érdekükben.

Vannak hitelesítő alkalmazások amik szinkronizálnak eszközök között (pl.: Authy), meg vannak egyszer használatos kódok is, ha esetleg telefon nélkül maradnál, szóval csak akkor szívsz, ha nem gondolkodsz előre.

2021. máj. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
82%

#8


Teljesen rendben van amit írsz, de jó lenne ha a felhasználó dönthetné el hogy akarja e vagy sem és nem kényszerítené rá a dolgot.

2021. máj. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 A kérdező kommentje:
Csak hogy az individuumnak joga van el dönteni hogy mit akar! Akkor már mért nem a jelszó erősségéhez viszonyítva dől el ez a kérdés és akkor az erősebb jelszavú profilokra ez ne vonatkozzon! De a helyzet az hogy egy profilnak is annak fontossága szerint adjuk meg a jelszót! Lehet hogy az egyik fontosabb nekünk mint a másik szal a google és egy rohadt multi cég se akarjon bele avatkozni a személyes döntéseinkbe! Az ember kezéből ki venni a felelősséget meg alázó ráadásul így csak még jobban hozzá kötik az embereket a telefonjaikhoz. Ebbe csak biznisz van egy multinak soha nem az emberek érdekeik számítanak hanem a sajátjuk! Nem beszélve arról hogy a rohadt sms-ek meg lassúak is szal csak akadályozzák vele az embereket. Meg tényleg a világ legerősebben védett rendszere a legtöbb felhasználónak meg ugyan mi olyan érték van a fiókjába hogy azt annyira féltenie keljen? Mer akinek olyan van az meg védi is rendesen!
2021. máj. 9. 11:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!