Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 16 évesen hogyan tanuljak...

16 évesen hogyan tanuljak tovább programozni?

Figyelt kérdés
Mar kb 4 éve próbálok elmélyülni az IT szférában, legós robotokkal kezdtem (micropython), haveroknak összeraktam többé kevésbé komplex discord botot, belekóstolgattam a backendbe a firebase db és authenticationon keresztül, megtanultam a basic webes nyelveket (html, css, js), viszont egy idő után rájöttem, hogy csak ezekkel nehezen fogok hatékonyan alkotni (és ezzel együtt kinőttem a mindent 0-ról kezdek korszakomat is), úgyhogy nekiálltam a react/react native alapjainak amivel végül összedobtam egy kis jegykezelő appot. Pár hónapja úgy gondoltam, hogy ideje lecserélni az azóta nagyon megszeretett firebaset, úgyhogy váltottam a mongodbre (a json miatt esett erre a választás) és a nodejsre. Nagyon megtetszettek a webes környezetek, szeretnék ezen a vonalon tovább mozogni. Idáig gyakorlatilag teljesen autodidakta módon tanultam (w3schools, netes tutorialok, stack overflow és társai), viszont ezek többnyire csak az alapokkal foglalkoznak, nem mennek bele annyira mélyen. Aki tapasztaltabb a témában, mit ajánlana, hogyan érdemes tovább fejlesztenem magamat? Tudtok ajánlani akár internetes, akár könyv formájú anyagot?

2021. júl. 13. 02:47
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Első körben célozd meg az emelt szintű éettségit, illetőleg egy megfelelő egyetemet! A motivációd látom, megvan hozzá, viszont nem árt, ha van egy szakirányú végzettséged, illetve azért egész más az, ha az ember szerez egy jókora, átfogó tudáshalmazt a szakerületéről.

Aztán uána/közben elkezdhetsz a neked szimpatikus területekre specializálódni.

2021. júl. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Referenciákat gyűjtsd be, keress ezenirányú tehettséggondozó alapítványokat, indulj versenyeken, és nyelvvizsgázz le!

Ha szerencséd lesz kapásból bekerülsz egy cserediákprogramba, és irány San fransisco! Magyar egyetemeket meg felejtsd is el!

2021. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Én "Blondebytes", videóit szoktam nézni a yutubon, elég jó csajszi :)
2021. júl. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

"16 évesen hogyan tanuljak tovább programozni?"


Ha valóban akkora a tálentumod, ahogyan az írásod sugallja, ez a kérdés miért fogott ki rajtad? :-)

2021. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem találj ki valami kis projektet és kezdj el azon dolgozni.
2021. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Készíts vslami jó kis appot, a játékok mostanában eléggé mennek.
2021. júl. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!