Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon egy átlag IT...

Magyarországon egy átlag IT cégnél kb mennyi a féléves béremelés? Félévente 500 Ft órabér emelés mennyire reális?

Figyelt kérdés

Úgy számoltam, hogy fél évente (teljes munkaidőben) nettó 500Ft-os órabér emeléssel lenne az, hogy 5 év tapasztalattal lenne 1 milliós fizetésem, ami ahogy néztem/hallottam azért reális.

Nyilván most egy nagyon átlagos számolás meg viszonyítás ez, meg persze sok mindentől függ és lehet hogy nem ennyire lineáris az emelkedés, de egy ilyen körülbelüli érték érdekelne, mivel fejlesztő gyakornok vagyok egy cégnél ahol fél évente van elvileg béremelés, ezért kérdem hogy kb. mire számítsak.


2021. aug. 14. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 375 forinttal nő egy félévben
2021. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon van manapság olyan elvetemült, aki egy cégnél akar karriert építeni, mikor váltásokkal 30%+ emelések érhetőek el (alsó hangon, én legutóbb dupláztam pl).
2021. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem lineáris, kivéve ha csak az inflációt követő béremelésről beszélünk, de azt nem nevezném annak. Eleinte gyorsan felszalad a fizu, kb 2-3 év alatt lehet duplázni-triplázni. Egy szint felett már a munkahelyváltással ia úgy van az ember, hogy nem alkudnak neki többet. Nekem mid-seniorként 50-70K bruttóval emelték a havi bérem, előtte kétszer dupláztam munkahelyváltással a gyakornoki bérem (nem maradtam egy évnél tovább olyan helyen, ahol nem volt jelentős emelés, szerintem teljesen fölösleges). Most már inkább a bónuszokról és egyéb juttatásokról megy az alku, kivéve a külföldi cégekkel, azokra továbbra is igaz a sokszorozós sztori... egy ideig :D
2021. aug. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk évente van 1-4% emelés, tehát a fizetésem semmivel sem ér többet ezzel az emeléssel, mert elviszi az infláció. Természetesen a bruttóm növelődik ezzel az értékkel.
2021. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

igaz én még csak 3 éve dolgozom a szakmában, de minden évben legalább ~12%ot nőtt a fizetésem eddig

ha csak inflációkövető lenne az emelés, akkor céget váltanék

2021. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!