Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tanuljam a programozást...

Honnan tanuljam a programozást telefonról?

Figyelt kérdés
Pythont tanulok és arra gondoltam ha éppen nem vagyok gép közelében akkor telefonon is tudom tanulni amikor éppen van szabadidőm. Melyik oldalt vagy könyvet ajánljátok? Vagy bármit. Ha lehet magyarul legyen, de ha nem magyar az se baj. Kezdő vagyok még. Amúgy gépen youtubról nézem, de telefonról nem tudom mert nincs elég netem
2021. okt. 22. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Telefonról nem fogsz programozni, egyszerűen élhetetlenül kényelmetlen platform ilyesmire. Nem véletlenül nem is terjed el ilyesmi soha.
2021. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy.
2021. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bár eléggé sok passzív tananyag - könyvek, weboldalak - elérhető a neten, de programozást szvsz. hatékonyan GYAKOROLVA lehet tanulni - szóval adott egy feladat, aminek megoldásához magadnak kell kódot írni, azt a fejlesztőeszközbe beírni, fordítani/futtatni, az - adott bemenetekre kapott - kimenetek miértjét megérteni.


A telefon abból a szempontból hátrány, hogy:

* kicsi a kijelzője

* kényelmetlen rajta gépelni


Ámbár vannak interaktív gyakorlóoldalak - mint például a Sololearn ( [link] ) - léteznek Python-os fejlesztőkörnyezetek - mint a Pydroid3 ( [link] ) - de mobilon nem annyira kényelmes használni azokat.

2021. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nyilván van olyan mobil app, ami áll egy szerkesztőből meg egy interpreterből, hogy a kódodat futtatni tudd.

Keress rá ilyenre.

2021. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2021. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Sehogyan.
2021. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha App Store-ben (ha iPhone-od van) rákeresel: "Python", találsz majd előfizetéses oktatóalkalmazásokat - mennyire jók/nem jók, nem tudom, de nem lehet valami jó ötlet telefonról programozást tanulni.
2021. okt. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Valójában nem direkt kódolásra gondoltam, hanem inkább olvasgatásra,új fogalmak, kódok leolvasása és érdelmezése meg stb.. Hosszú kódok írására persze hogy nem jó
2021. okt. 27. 07:17
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk falun ezt google segítségével kell megkeresni, pl ismert könyvcím pdf kifejezéssel.
2021. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:
Keresel egy szompatikus e-book reader appot és ezzel a témával foglalkozó irodalmat. Aztán a kettőt kombinálod...
2021. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!