Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki értelmesen elmagyarázná...

Valaki értelmesen elmagyarázná,hogy gyakorlatilag mi értelme van JS-ben a let változónak?

Figyelt kérdés

Let vagy a var

Oké elvileg a let kulcsszóval 1x hozható létre a változó, ez miért jó nekem?


2021. dec. 11. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
2021. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem ez a különbség.

A lettel deklarált változót csak azután tudod használni, miután deklaráltad, míg a varral deklaráltat akár korábban is, anélkül hogy hibaüzenetet kapnál (undefined értékkel).

A varnak ez a működése elég gáz hibákhoz vezethetett, ezért vezették be az újabb js verziókban a letet. Nem lehetett egyszerűen a var működését átdefiniálni, mivel az kompatibilitási problémákat okozott volna.

A lényeg: vagy letet használj, vagy constot deklarálásra. A vart akkor kell ismerned, ha régebbi kóddal dolgozol.

Még egy fontos különbség van: a lettel deklarált változó szkópja blokkszintű, tehát "finomabban szabályozható", míg a varé csak függvenyszintű lehet.

2021. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

[link]


kicsit több haszna van

röviden: azért jobb, mert így nehezebben hozzol létre egy bugot

2021. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%

"A lettel deklarált változót csak azután tudod használni, miután deklaráltad, míg a varral deklaráltat akár korábban is, anélkül hogy hibaüzenetet kapnál (undefined értékkel)."


Na, ez sok mindent elmond a javascriptről. Én ezen a ponton köszöntem el tőle!

2021. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A var már obsolete, ESLint évek óta tiltja a használatát.

[link]

2021. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!