Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java-ban hogyan lehet madárnye...

Java-ban hogyan lehet madárnyelv programot írni? (kezdő vagyok)

Figyelt kérdés

Eléggé küszködök vele, nemrég kezdtem programozni és nem nagyon jutok semmire. Egyelőre csak az "a" betűre vizsgálnám a dolgot aztán a többire is.

public class Main {

public static void main(String[] args) {

System.out.println("Írd be a szót:");

Scanner szo = new Scanner(System.in);

String szo1 = szo.next();

String madar = "";

for(int i = 0; i < szo1.length(); i++){

madar += i;

char c = szo1.charAt(i);

if(c=='a') {

String k = madar + 'v' +c;

}


}

System.out.println(madar);

}

}

Bocsánat ha nagyon egyszerű kérdés, nekem még elég nehéz:)

Köszi előre is.


2022. jan. 16. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Két probléma van a kódoddal:


Ez a sor:

madar += i

a "madar" nevű változóhoz (ami egy string) fűzi hozzá a ciklusváltozó értékét (ami egy szám). Ehelyett a "madar" változóhoz a "c" változót kell hozzáfűzni, amit egy sorral lejjebb hozol létre.


Ha 'a' betűt látsz, akkor létrehozol egy "k" nevű változót, amivel aztán nem csinálsz semmit. Ehelyett a "madar" változóhoz kell hozzáadnod a 'v' karaktert és a "c" változó értékét (nem pedig a "k" változóhoz, ami felesleges).


Bónusz: ahelyett, hogy egyesével hasonlítgatod össze az adott karaktert minden egyes változóval, írhatsz egy függvényt, ami "true" értéket ad vissza, ha a paraméterként kapott karakter magánhangzó. Ehhez a String.indexOf(char) metódust tudod felhasználni egy olyan stringen, ami tartalmaz minden magánhangzót.

2022. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!