Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom ezt végteleníteni...

Passionat3ly kérdése:

Hogyan tudom ezt végteleníteni pythonban?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha addig generálna random hexeket amíg le nem állítom. [link]

2022. febr. 21. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2022. febr. 21. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:

A ciklus már megvan ok. Mást írok.

Ez így nem túl bölcs megoldás, matematikus szemmel nézve főleg nem :

ran = random.randrange(10**80)

myhex = "%064x" % ran

#limit string to 64 characters

myhex = myhex[:64]


E helyett garatnáltan nem lépi túl a 64 hosszt hexába:

myhex = "%064x" % random.randrange(1<<(64*4))

Vagy másik megoldás a getrandbits ami a hívási láncba amúgy is benne van ha pl a randrange,randint ... esetében is. Akkor miért ne mindjárt azt használjuk amikor úgy is pont kettő egész hatványa méretű a tartomány:

myhex = "%064x" % random.getrandbits(64*4)

64*4 helyett 256-ot is írhattam volna, csak így látod jobban hogy jött ki, pont a kettő hatványok miatt, illetve hogy a tartomány is pont kettő hatványa méretű.

2022. márc. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott előzőhöz: A másik ha ran = random.randrange(10**80) ennek hexába veszed az első 64 jegyét akkor meg ez az egyenletes eloszlást is csorbítja, vagyis vannak 64 hosszú hexa értékek melyek valószínűbbek mások meg nem, még akkor is ha a generátor megfelel az egyenletességi hipotézisnek, ez akkor is lerontja. Míg az én megoldásom annyira egyenletes eloszlást produkál amennyire a generátor garantálja. Bár nem tudom mire kell, de security dologra nem ajánlott az a sima random sem az én javaslatom szerint se amit írtam előzőleg.
2022. márc. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!