Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri szoftverfejlesztőnek...

Megéri szoftverfejlesztőnek tanulni most?

Figyelt kérdés
Miért van akkora hiány belőle? Valakinek tapasztalat, hogy néz ki a munkahelyen egy nap? Nagyon stresszes? Szoftvertesztelő jobban megéri?

2022. jún. 27. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Ez nagyon nyelv és munkahely függő is.

Ahol én dolgozom van C#, Java, PHP is.

A csapatok eléggé mások, vannak akik bemennek felrakják a felhallgatót és kuss van, máshol meg poénkodás, nevetgélés, érdekes témák, van ahol még labdázgatnak is egymással, vagy gépen LAN-ban játszanak.


Nem csak munkahely, hanem azon belül ugye csapat és projekt függő is.

Nekem van olyan projektem ami elég régi technológiákkal lett lefejlesztve, ami 10-15+ éves. Más projektem meg a legújabb, max pár éves dolgokkal operál.


Én nem jártam egyetemre, OKJ-t végeztem csak. A munkahelyek küldtek továbbképzésre (fizetős oktatásokra), mellette ugye bent is sokat fejlődtem.

Több verziókezelőt, technológiát és egyéb dolgot tanultam 0-ról. Tehát semmi ismeretem nem volt, ott találkoztam velük először.

2022. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Áhh dehogy.
2022. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Vidéken semmi értelme, de még Budapesten sem igazán. Egyébként jó szakma de ha egy csepp esze van az embernek ezzel nem itthon próbál érvényesülni mert semmi értelme...egyébként igen tud stresszes lenni, nem egy álom meló, nem olyan élvezetes mint aminek elsőre látszik, de jövő az van benne csak nem itthon.
2022. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3-as itthon miért nincs semmi értelme?
2022. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát inkább szoftverfejlesztőnek tanulj, mint egy életen át robotolj egy gyárban a szalag mellett 3 műszakban vagy napi 12 órában.


Vannak hátrányai is egy szoftverfejlesztő állásnak, de szerintem még mindig a legkevesebb, mint egy átlagos bármilyen más állásnak. De az előnyei felülírják a hátrányokat.


Az hogy stresszes, változó. Vannak helyzetek, mikor egy bugot nem tudsz reprodukálni, vagy egy hibaüzenettel nem tudsz mit kezdeni, mert már a Google is cserbenhagy. Ezek idegesítőek tudnak lenni, de más munkakörben nincsenek ilyen idegesítő dolgok? Jó, nem pont ilyenek, de másmilyenek.


Tesztelőnek én speciál nem nagyon mennék, az megint csak egy életérzés. Bár ha valakinek ez jön be, hogy végig hibákat keressen, meg teszteket írjon, futtasson, hát akkor csak csinálja nyugodtan. De szerintem egy fejlesztő élete izgalmasabb, kreatívabb, szerteágazóbb. Főleg ha fullstackes az illető.


Szóval mindent összevetve szerintem jó buli, a szakma minden hibája ellenére is.

2022. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha 300 ezer neked jó akkor maradj itthon :d sok sikert.
2022. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
#6 nem hiszem, hogy kozszferara vonatkozik a kerdes.
2022. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

3# Nem tök mindegy hogy hol van a mai világban? A legtöbb helyen már általános a home office, sok helyen pedig a 100% home office is elérhető.


Én is 100% home office-ban nyomom Borsodból, de lehetnék kb akárhol.

2022. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mire? Szerinted egyéni vállalkozó leszel azonnal? Le sem szarják ezt a szakmát annyira egy tömeg szar, sehol nincs is belőle hiány, csak szarul vagytok informálva...
2022. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
#9 azert van most is vagy 20 000 nyitott pozi csak LinkedIn-en, csak Magyarorszagra szurve, mert nincs belole sehol hiany. Zsenialis meglatas :)
2022. jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!